Family Demons (2009)

20%
Rodinní démoni v podání, které mě nebavilo.

Family Demons

Austrálie, 2009, 80 minut

 

Režie: Ursula Dabrowsky

Scénář: Ursula Dabrowsky

Hrají:

Cassandra Kane (Billie)

Kerry Ann Reid (Matka)

Alex Rafalowicz (Přítel)

Tommy Darwin (Přítel matky)

 

Když jev rodině nějaký démon, je to docela problém, hlavně pokud je tím démonem člen rodiny. V případě snímku „Family Demons“ se jedná o matku, která tyranizuje svou dospívající dceru. Dcera se s tím jen těžko vyrovnává, což je docela pochopitelné, protože normálně se svému rodičovi postavit nechcete. Ale normálně vám také rodič vědomě neubližuje. Jak se Billie z téhle situace dostane?

 Tady se někdo naštval.

Vzhledem k tomu, že i s tímto snímkem jsme v hororových vodách, asi je jasné, jak to dopadne. Ve „Family Demons“ ale nejsou žádné nadpřirozené prvky, a tak půjde jen o násilí, které se zde bude objevovat. Nejprve násilí, které je ze strany matky k dceři, ale následně i násilí směrem na další osoby, jež jsou s dcerou nějakým způsobem v kontaktu. Ano, dcera se trochu pomamila.

 Někdy má i strach.

První část filmu se zaměřuje na to, jak dcera trpí. Nemůžu si pomoct, ale tahle část na mě nezapůsobila. Jde hlavně o to, že matka na první pohled vypadá hnusně a hnusně se ke své dceři chová. Ale přesto mi celkové pojetí přišlo tak nějak prvoplánové, což je asi i dáno tím, že na tenhle snímek nebyl moc velký rozpočet. Ty herečky to pro mě prostě netáhnou. A když se dostanete ke druhé části, moc se to nezlepší.

 Někdy je to zlé.

Ve druhé části už není ústřední postavou problémová matka, ale to, jaký dopad skutečně měla na svou dceru. „Family Demons“ je psychologicky rozhodně zajímavý film, ale nemůžu si pomoct, větší dojem dělá obraz, než samotné vztahy mezi postavami. Tady to prostě chtělo trochu lepší herečky, ke kterým bych se mohl alespoň trochu dostat. Ze snímku pak pro mě vychází trochu jednoduchá depresivní podívaná.

 Jen pojď...

„Family Demons“ je snímek, který by mohl mít celkem zajímavý průběh, mohl být dobrým psychologickým filmem, ale za mě je tohle spíše snímek, který si na něco hraje, než aby to skutečně prezentoval. Jsou zde dobré momenty, ale nefungují celkově. Zůstává tak náznak dobré psychologické hry, která se ale nerozehraje do finále, jež by bylo skutečně dobré. Za mě prostě ne.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (mučení, vrazi)


Přidat komentář