Fargo: 2. sezóna

70%
Druhá sezóna je stále velmi dobrá.

Fargo: 2. sezóna

Fargo

10 dílů, 2015

 

Co by mohla přinést druhá sezóna „Farga“? Je t jeden z těch seriálů, jako například i „Temný případ“, kdy jedna sezóna řeší jeden případ, ten se uzavře, a pak v seriálu už vystupují další postavy, nové, jiné, ani není potřeba, aby se nějak odkazovalo na dění předchozí. A tak už nemůžeme čekat, že přijde zase Martin Freeman a Billy Bob Thornton, tentokrát jsou zde jiní borci.

 Další nebezpečný člověk.

Hlavními postavami druhé sezóny jsou Patrick Wilson, Kirsten Dunst a Ted Danson. Jeden by si myslel, že to je slabší obsazení, ale Patrick Wilson patří k mým oblíbeným hercům a odvádí zde přesně to, co se od jeho postavy očekává. Čestný, možná trochu jednoduchý muž, ale vždy stojí za svou rodinou a udělá pro ni všechno. Ale není úplně hvězdou. Mě nejvíce překvapil Ted Danson.

 Rádoby nevinný pár.

Ted Danson hraje stárnoucího šerifa z maloměsta, který se má konfrontovat s trochu většími gaunery, než byl zvyklý. Patrick Wilson je na tom podobně, ale jemu ještě nechybí mladický elán. Ta konfrontace je ale velmi dobrá a je z ní cítit, že tohle je pro šerifa něco nového, že se zde dostává k něčemu, co není jeho práce každý den, ale rozhodně se toho nezalekne. Jeho první střet s postavou, kterou hraje Bokeem Woodbine, je skvělý a je jedním z vrcholů sezóny.

 Správňácký šerif.

Tohle je vlastně relativně klasický mafiánský příběh, který je přenesen z velkého města na maloměsto. Není to ale příběh, který by byl o nic méně drsný, naopak je drsný docela hodně, a to i proto, že i tentokrát se do hry zapojí nezúčastněný člověk, který udělá pořádnou pitomost. Je hodně vidět, že se má jet na model první sezóny, což se může jevit trochu unavující, ale herci tomu dávají pořádné grády.

 Tihle nikomu nic nedarují.

Nemůžu si pomoct, ale druhá sezóna amerického seriálu „Fargo“ mi nepřišla tak dobrá jako první. Jsou zde podobné prvky, ale trochu více se z toho vytratil onen černý humor. Není zde vyloženě skvělá postava jako v první sezóně, alespoň tedy ne záporná, zato kladné postavy se povedly, ty mi přišly velmi dobře napsané a nenudily mě, a to i díky svým hereckým představitelům.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (vrazi, komedie)


Přidat komentář