Fear Island (2009)

25%
Na tomhle ostrově se moc bát nebudete.

Fear Island

Kanada, 2009, 95 minut

 

Režie: Michael Storey

Scénář: Jack Harry a Jeff Martel

Hrají:

Aaron Ashmore (Mark)

Haylie Duff (Jenna)

Lucy Hale (Megan)

Kyle Schmid (Tyler Campbell)

 

„Ostrov strachu“ je něco, co by skoro znělo jako pořádné hororové drama. Anebo jako tupá vyvražďovačka. Asi je – minimálně podle mého hodnocení – celkem jasné, jakým směrem se vydali tvůrci snímku „Fear Island“. Ano, zvolili si tupou vyvražďovačku, i když se vás většinu doby budou snažit přesvědčit o tom, že tenhle snímek je ve skutečnosti docela chytrý. Ale hádejte co? Není!

Věčný problém: Kam s tělem?

Pětice mladých lidí si jde zapařit na jeden odlehlý ostrov. Je tu klid, budou zde moct dělat cokoli budou chtít, nikomu nebude vadit, že se trochu ožerou, že budou hluční, ať už tím, že si budou pouštět nahlas hudbu, budou hlasitě šukat anebo prostě juchat nad tím, jak skvělý a svobodný život vlastně mají. Jenže ráno se ukáže, že někdo jejich party nepřežil. A to není zrovna moc dobré.

Že by další budoucí mrtvola?

Nejen, že se našel mrtvé tělo, ale ona je docela velká pravděpodobnost toho, že se jich najde víc. Po mladých totiž podle všeho někdo pase a nechce se spokojit s tím, že mladí prostě jen tak odjedou. Jako kdyby v tom bylo něco víc, jako kdyby tady možná byla nějaká historie, na kterou se navazuje. No jo, je jasné, ž se snímek inspiroval ve „Vřískotu“, ale chytrý scénář tu prostě chybí.

Co asi vymyslí?

Snímek „Fear Island“ je vyprávěn tak, že sledujeme jednu ženu, která je vyslýchána policií v souvislosti s tím, co se na ostrově stalo. Zpětně se tedy dovídáme, k jakým „hrůzným“ událostem došlo a postupně máme spolu s policií zjistit, jak to vlastně všechno bylo, kdo je vrah a tak podobně. Jen je velká škoda, že v sobě tenhle horor nemá pořádný náboj a vlastně celkem chybí i tajemství.

Další tělo???

Americký horor „Fear Island“ je snímkem, který si pustíte, protože ž jste všechny ostatní vyvražďovačky viděli a už ani nedoufáte, že narazíte na něco dobrého a originálního, protože to tu prostě nehrozí. Jasně, nějaký základní příběh tu je, skoro to i chvílemi vypadá, že by to mohlo být napínavé, ale nakonec se stejně jedná o takovou ležérní a lehce nudnou podívanou bez skutečného překvapení.

 

Hodnocení: 25 %

 

Hororové filmy (slasher, vrazi)


Přidat komentář