Feed the Gods (2014)

25%
Trochu nevýrazný film, který si hraje na dobré béčko.

Feed the Gods

Kanada, 2014, 84 minut

 

Režie: Braden Croft

Scénář: Braden Croft

Hrají:

Shawn Roberts (Will)

Erica Carroll (Janet Oates)

Britt Irvin (Emma)

Aleks Paunovic (Pete)

 

Tak tu máme další film, který si o sobě myslí, že by mohl být hororem. No, jenže ono to není tak jednoduché a někdy prostě zjistíte, že lesy a vidláci nejsou zárukou toho, že když je dáte dohromady, dostanete skutečně snímek, který má hororový charakter. „Feed the Gods“ je toho ukázkou. Jako horor moc nefunguje, ale jako thriller je to relativně snesitelné a nějaké dobré momenty zde jsou.

 Asi je zapomněli nakrmit.

Dva bratři se sejdou, aby mohli truchlit a možná si také trochu povědět o své minulosti. Jeden má přítelkyni a ten druhý ne. Jenže zase ten první, co má přítelkyni, bude mít trochu problémy uvnitř, v hlavě. Takže každý z bratrů má něco. Karty jsou rozdány. Co ale s nimi hrát? Jasně, dáme do toho trochu té minulosti a jejího hledání. Bratři totiž mají takový menší problém – jejich rodiče kdysi zmizeli a nikdo neví, co se s nimi stalo.

 Spolu možná přežijí.

Vydávají se do světa, kde jsou hlavně stromy, do světa, kde se může stát skoro cokoli. A to je také smyslem tohoto filmu. Až na to, že ono to nakonec není tak překvapivé, jak se nám tvůrci snaží namluvit. Ne, ve skutečnosti je to celkem přímočaré a stává se z toho takový celkem klasický survival o skupině lidí, kteří se setkají s jinou skupinou lidí, a ta je chce uštvat a zabít.

 Že radši nepoužije svaly.

Nějak si nejsem jistý, o co vlastně tvůrcům šlo. Jestli o to, aby vyprávěli zajímavý příběh, anebo prostě o to, aby něco natočili jen proto, aby něco natočené měli. Ten příběh se v tom ztratil a vlastě o něj ani moc nejde. Nějaká ta odhalení jsou docela jalová. No jo, jenže ty postavy to moc nezachraňují. A tak šup, prdneme tam ještě něco efektního, i když v celkovém kontextu malinko divného. Ne, ani to nakonec nebude fungovat.

 Zlý pohled nasazen!

Nemůžu si pomoct, ale na mě snímek „Feed the Gods“ působí tak nějak divně, jako kdybych se koukal na něco, kde se tvůrci nemohli rozhodnout, o co nakonec půjde, a tak vršili nápad za nápadem, jako kdyby si vzali několik sad puzzle skládanek, smíchali je dohromady a pokusili se z toho vytvořit jeden obraz. Ne, jasně, že ten výsledek nebude vypadat moc dobře. A nevypadá.

 

Hodnocení: 25 %

Hororové filmy (vlkodlaci, béčka, vrazi)


Přidat komentář