Fender Bender (2016)

45%
Bacha, možná na vás někde čeká vrah jako vyšitý z fetiš porna.

Fender Bender

USA, 2016, 91 minut

 

Režie: Mark Pavia

Scénář: Mark Pavia

Hrají:

Cassidy Freeman (Jennifer)

Makenzie Vega (Hilary)

Lora Martinez-Cunningham (Olga)

Bill Sage (Řidič)

 

Kdy naposledy jste viděli docela dobrý slasher? Asi to bude docela dlouho, anebo nedávno, ale o tak to byla spíše náhoda a měli jste štěstí. Slasher už teď tolik filmaře netáhne, raději točí duchařiny a found footage snímky. Snímek „Fender Bender“ může částečně vaši potřebu po slasheru naplnit, ale s tou kvalitou to bohužel v konečném důsledku také není skvělé. Dobré momenty se zde ale najít dají.

 Jej, to jsem se lekla.

Snímek „Fender Bender“ začíná skoro klasicky. Vlastně ne skoro, tohle je slasher klasika, kterou proslavil hlavně „Vřískot“. Žena je sama doma a někdo jí napíše divnou SMS – jasně, ve „Vřískotu“ někdo volal – a ona je z toho rozhozená. Ten někdo, kdo jí píše, musí prostě být vrah, to jinak nejde, a ten se musí objevit za chvíli a dotyčnou zabít. Na to jsou prostě pravidla.

 Vrah si pro tebe jde.

Problém hned s první scénou je v tom, že je strašně ohraná a sterilní. Když máte horor a žena tam jde do sprchy, nechcete se dívat na její kotníky. Když herečka neměla odvahu ukázat víc, měli najmout jinou. Ta scéna je pak prostě jen nuda. A co je horší, v podstatě stejná scéna se s jinou herečkou ve filmu opakuje ještě jednou. A znovu je to stejně nudné, nezáživné. Do té doby se film snaží základně budovat atmosféru.

 Auto jede?

Ne, snímek „Fender Bender“ prostě nemá na to, aby vyniknul nad průměr žánru, ale musí se mu nechat, že ctí pravidla. Jen kdyby to nebylo tak ohrané a kdyby byl snímek trochu odvážnější, než jaký ve skutečnosti je, pak by to bylo dobré a dalo by se mluvit o tom, že se alespoň pořád točí něco, co se snaží o pořádné vyvražďování. Jenže ani ty vraždy tu extra nevyniknou.

 Chudák kluk.

Hororový vyvražďovačka „Fender Bender“ je takovou jízdou na jistotu, která vyloženě neurazí, ale bohužel ani nenadchne. Je zde vrah, který by mohl být celkem ikonický, ale stejně tak by bylo snadné si ho splést i s jinými filmy a špatně ho zařadit. Některé scény, kdy se má divák vyděsit, jsou skoro až trapné, ale oceňuji snahu, která se zde dá nalézt. Na super výsledek to ale nemohlo stačit.

 

Hodnocení: 45 %

Hororové filmy (slasher, survival, vrazi)


Přidat komentář