Festival her, sci-fi, fantasy, ale i hororu PragoFFest 2015

Hráči videoher a stolních her si užijí několik desítek konzolí, počítačů a stolů na největším pražském festivalu popkultury od 29. ledna do 1. února 2015. Modrá škola na Hájích přivítá také fanoušky sci-fi, fantasy a hororu v seriálech, filmech, anime, komiksech, knihách a hrách. Pořady Českého Craftconu navštíví příznivci YouTube scény a Minecraftu.

Logo PragoFFestu.

Návštěvníci čtyřdenního festivalu si mohou zahrát pestrý výběr her - od videoher přes hudební, taneční, deskové, karetní, miniature až po hry na hrdiny. Je plánován bohatý přednáškový a diskusní program o videohrách, nejen o "League of Legends". Chybět nebudou besedy a autogramiády s osobnostmi videoherní a YouTube scény. Připravujeme prestižní turnaje o ceny, včetně úvodního turnaje Mistrovství ČR v počítačových hrách o 10 tisíc Kč. V programu je i přednáškový program pro hráče válečných her miniatur "WarGameCon" a pořady pro hráče RPG.

Fanoušci sci-fi nepřijdou o pořady o "Star Wars", "Star Trek" a "Stargate", ale ani o "Doctora Who", "Červeného trpaslíka" a mnohé další seriály, filmy a knihy. Potěší je předváděcí stánky Matematicko-fyzikální fakulty UK i program FutureConu, věnovaný vědě a technice.

Fanoušci Japonska a japonských kreslených fenoménů manga a anime ani letos nepřijdou zkrátka díky programu Advík Zima. Pro příznivce jiných kreslených fenoménů jsou připraveny pořady v ComicsConu a PoníConu (o seriálu "My Little Pony").

Program Knihovna je připraven ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a věnuje se literární fantastice. Hosty bude řada českých spisovatelů a spisovatelek i redaktorů časopisů.

Další programová linie a její přednášky, besedy, projekce, soutěže a workshopy jsou připraveny pro fanoušky "Harryho Pottera", "Pána prstenů", "Hobita" a obecně fantasy a historie.

Pěkný výběr knih.

MoveCon je  pro ty, kdo se chtějí naučit základy tanců, bojových umění a šermu.

Ve speciálním programu lze najít novou kostýmovou soutěž PragoCosplay, pojízdnou knihovnu, výstavu obrazů a mnoho dalšího.

Další informace o programu naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.

O PragoFFestu

PragoFFest vznikl v roce 2010 rozšířením tradičního Pragoconu (od 1997) o bohatý videoherní program a zajištěním lepší organizace a služeb (včetně občerstvení a ubytování). Festival pořádá neziskové občanské sdružení SFK Avalon, pořadatel série FFestivalů, ve spolupráci s fanouškovskými komunitami a kluby, ale i s profesionálními partnery.

Plakát PragoFFestu.

První PragoFFest v roce 2010 navštívilo přibližně 800 účastníků, druhý 1400, třetí přes 2000 a čtvrtý přes 2400, s rostoucí spokojeností. Pátý PragoFFest 2014 byl dosud největší, navštívilo ho přes 3000 fanoušků a hráčů.

Hlavní programy PragoFFestu:

 • PragoCon = bohatý přednáškový a další program o sci-fi a fantasy (500 pořadů)
 • GameExpo = velká herna konzolových, počítačových, hudebních, deskových a karetních her, her miniatur, na hrdiny…
 • Český Craftcon = o zábavě na YouTube a o hře Minecraft
 • Advík Zima = manga & anime, hudební & taneční hry, Japonsko a Orient
 • LegendCon = o hře League of Legends, včetně turnaje o 10 tisíc Kč

Obsah:

 • turnaje a hraní her (videoher na konzolích a počítačích, RPG, deskových a karetních her, hudebních a tanečních her, …)
 • filmy, seriály, anime a další projekce
 • besedy s hráči, youtubery, herci, spisovateli, výtvarníky, vědci…
 • odborné a humorné přednášky od odborníků a fanů…
 • ceremoniály, divadelní a šermířská představení…
 • literární workshopy, soutěže, výstava
 • autogramiády a fotografování s hosty
 • taneční workshopy a bojové umění
 • prodej tematického zboží

Jeden z důvodů, proč určitě jít.

Vstupné:

Vstupenku a služby lze koupit předem do 27.1. nebo na místě.

Čtvrtek  29.1.     18-1h.             100 Kč

Pátek     30.1.     9-2 h.              200 Kč** / 250 Kč

Sobota   31. 1.    9-2h.               240 Kč** / 300 Kč

Neděle   1.2.       9-17 h.            150 Kč

Víkend (2x půl a 1x celý den)            580 Kč

Celý (2x půl a 2x celý den)    700 Kč

Soutěže, akce, zajímavosti


Přidat komentář