Find Me (2014)

25%
Tak najde ho? Nebo nenajde? A chcete to vlastně vědět?

Find Me

USA, 2014, 85 minut

 

Režie: Andy Palmer

Scénář: Cameron Bender, Kathryn Lyn a Andy Palmer

Hrají:

Cameron Bender (Tim)

Kathryn Lyn (Emily)

Rachelle Dimaria (Claire)

 

Můj malý synovec ke mně často přijde, stoupne si přede mě, natáhne ke mně ruce a podíváme se mi do očí, i když je mezi námi minimálně metrový rozdíl, a řekne: „Vem mě.“ Na to jsem si vzpomněl, když jsem se chtěl podívat na snímek „Find Me“, což v překladu znamená „Najdi mě“. Trochu jsem doufal, že to ale nebude roztomilý film, podobně jako je roztomilý můj synovec.

Asi má někoho najít.

Ne, nemýlil jsem se, snímek „Find Me“ skutečně není roztomilý, ale jak se ukázalo, není to ani film děsivý, a to jednoduše proto, že je všechno, co zde vidíte, tak nějak očekávané. Jako kdybyste se dívali na jedno velké hororové klišé, které je navíc ještě možné zařadit do ranku duchařského hororu, což je vůbec žánr, který je v poslední době hodně dojený a trochu vyschlý.

Že by ho našla v letadle?

Ono je ta klišovitost trochu patrná už na tom, jak všechno začíná. Mladý pár se stěhuje do opuštěného domu na samotě v blízkosti malého města. Proč to není třeba aspoň homosexuální pár? Proč nemají nějaké zajímavé osobnostní rysy? Proč to není v něčem trochu zvláštní? Takhle jsou prostě jen dvě nudné postavy vrženy do klasického duchařského víru. On nic neví, ona začíná šílet.

Nebo někdo najde ji?

Nebo něco v tom smyslu. Když se nad tím zamyslíte, je to skoro jedno, protože víte, co vás bude čekat. Nejprve jen nějaké trochu divné události, pak to začne být ostřejší, až na koci třeba i někdo umře, možná docela drsnou smrtí. A jinak se jen budete otáčet za sebe a budete doufat, že na vás zpoza rohu nic nevyskočí, ač se stejně nejspíš ani neleknete, protože není čeho.

Vleže asi nikoho nenajde.

Snímek „Find Me“ je tak v konečném důsledku jen alibistickou a nenápaditou snahou natočit horor, kdy zde není ani jedna scéna, která by skutečně dokázala zasáhnout do černého. Ten potenciál, který se skrývá v nápisech, jež se hlavní hrdince objevují, je nakonec zabit, i když to pořád zůstává tím asi nejzajímavějším prvkem. I přesto si ale u filmu asi jen znuděně povzdechnete.

 

Hodnocení: 25 %

 

Hororové filmy (duchové)


Přidat komentář