Foresight Killer Instinct (2013)

20%
Když film vypadá takhle, tak mě ani nebaví na něj koukat.

Foresight Killer Instinct

Austrálie, 2013, 94 minut

 

Režie: Duncan Cunningham

Scénář: Aaron Cassidy a Duncan Cunningham

Hrají:

Martin Cunningham (Azrael / Glen Parsons)

Michael Edward Williams (Detektiv Lance Steel)

Trevor Dent (Kněz)

Mitchell Haviland (Detektiv George Hammer)

 

Nemůžu si pomoct, ale jakmile mě snímek odradí svou vizuální stránkou, je pak docela problém ho sledovat s tím, že bych na něm měl najít něco dobrého. Přesně tohle se mi stalo v případě filmu „Foresight Killer Instinct“, kdy jsem si říkal, že snad ani není možné, že v roce 2013 natočili tvůrci snímek, který na první pohled vypadá tak špatně, jak kdyby nikdy neměli dost světla, jak kdyby měli tu nejlevnější kameru.

 Bude to řežba.

Možná je to trochu povrchní a člověk by měl pak na filmech jako „Foresight Killer Instinct“ hledat jiná pozitiva, najít něco v příběhu, v hereckých výkonech, v tom, jak je kamera použita, jak je použit střih nebo hudební/zvukový doprovod, ale já si prostě nemůžu pomoct, tohle všechno se najednou stává druhotným a nepřebíjí to skutečnost, že se na tohle už od první chvíle blbě kouká.

 Drsní chlapi.

Snímek má celkem klasickou zápletku revenge snímků, kdy se nějaká postava, které bylo ublíženo, mstí za to, že k příkoří došlo. Není to nic nečekaného, ale to ani nepředpokládáte. Přesto se tvůrcům podařilo prezentovat lehce zajímavý děj, který není vyloženě kopií něčeho jiného. Glen Parsons je médium, které je napadeno dvěma zkorumpovanými detektivy. Jeho manželka je zabita a on sám je vážně zraněný.

 Hlavně nikoho nenechat naživu.

Jenže to by Glen nesměl být médium a jeho paranormální schopnosti by nesměly přivolat stvoření snad ze samotného pekla. Právě prostřednictvím tohoto stvoření se Glen mstí na detektivech. Když nic jiného, snímek „Foresight Killer Instinct“ má několik scén, které jsou docela drsné, což z něj dělá alespoň záležitost pro vyznavače podívané pro lehce otrlé. Nic úchvatného ale film nenabídne ani v tomhle ohledu.

 Že by volal posily?

„Foresight Killer Instinct“ je filmem pro vybrané diváky, kteří jsou ochotni se dívat na něco, co na první pohled není pěkné. Vizuální stránka se mi prostě nelíbila a to vedlo i k tomu, že se mi nelíbil film jako celek. Jasně, on nemá nijak objevný příběh, ale myslím, že se najdou lidé, kterým se tenhle film bude líbit a ani je neurazí. V mém případě se dostavily spíše jen antipatie.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář