Frankenstein and the Monster from Hell (1974)

50%
Zase jedno monstrum a ne tak špatné.

Frankenstein and the Monster from Hell

Velká Británie, 1974, 109 minut

 

Režie: Terence Fisher

Scénář: Anthony Hinds

Hrají:

Peter Cushing (Baron Frankenstein)

Shane Briant (Simon)

Madeline Smith (Sarah)

David Prowse (Monstrum)

 

Baron Frankenstein byl odsouzen a podle všeho si odpykává trest v nějakém nápravném zařízení. Také se nejedná o muže, kterého na začátku sledujeme. Tím, koho sledujeme, je Simon, který je také doktorem s velmi specifickou zálibou. Vždyť kolik z nás má doma sklenici s očima, podle všeho lidskýma? No já si rozhodně nic podobného doma neschovávám.

 Zajímavý účes.

Snímek „Frankenstein and the Monster from Hell“ je v pořadí sedmým filmem v hammerovské frankensteinské sérii. Jedná se také o snímek poslední, který byl s postavou barona Frankensteina a nějakého monstra natočen. Překvapivě nečekejte nějak originální příběh, ale právě ono oživení v podobě postavy Simona je trochu vítané. Jinak jde opět o klasickou hru na boha.

 Zvláštní nové monstrum.

Simon se díky tomu, že je policistou odhalen, dostává před soud a ten ho posílá do stejného nápravného zařízení jako barona Frankensteina. Jedná se v podstatě o vězení/blázinec, kde si nejste jistí, na kterou stranu patří ředitel ústavu. Jenže při příjezdu se Simon dovídá, že jeho velký vzor, baron Frankenstein, je po smrti. Samozřejmě, že je všechno trochu jinak, a zde se ukazuje, že potenciál rozhodně není využit naplno.

 Operují, nebo pitvají?

Právě v tom, že je film směřován v podstatě jen k tomu monstru, je nevyužit potenciál toho, že je baron „po smrti“. Je nakonec nevyužit i potenciál Simona, který zde nemá jinou úlohu než jako přicmrndávač našeho oblíbeného – doufám, že pořád ještě oblíbeného – doktora Frankensteina. Peter Cushing mu dal duši i správnou dávku šílenství, za kterou ho pořád obdivuji.

 Krasavec...

„Frankenstein and the Monster from Hell“ je poslední instancí na cestě téhle série u studia Hammer a je to rozloučení tak nějak typické. Série se za celou dobu v podstatě nikam nevyvinula, ale dařilo se vytvářet pořád nová monstra. V tomhle případě i monstrum zajímavé v podání Davida Prowse, který si zahrál, alespoň postavou, Darth Vadera. Snímek se ale spíše koupe v průměru tohoto tématu.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (příšery, vědci)


Přidat komentář