Frankensteinův syn (1939)

70%
Když se sejdou herecké legendy, tak to prostě musí dopadnout dobře.

Frankensteinův syn

Son of Frankenstein

USA, 1939, 99 minut

 

Režie: Rowland V. Lee

Scénář: Wyllis Cooper podle románu Mary Shelley

Hrají:

Basil Rathbone (Baron Wolf von Frankenstein)

Boris Karloff (Monstrum)

Bela Lugosi (Ygor)

Lionel Atwill (Krogh)

 

Na některé horory se nechcete dívat ani tak proto, aby vás vyděsily, ale prostě proto, že jsou zde jiné atributy, které vás na nich zajímají. Myslím si, že tohle je přesně případ snímku „Frankensteinův syn“, který má za sebou už více jak 70 let existence a přece jen se dá předpokládat, že klasický film ze studia Universal nebude až tak děsivý, že by vás mrazilo do morku kostí.

 Ygor přemýšlí, že by si také ostříhal vousy na tenký knírek.

Snímek „Frankensteinův syn“ si vyberete proto, že máte zájem se podívat na něco klasického, na něco staršího, na něco, kde se objevují skvělí legendární hororoví herci. Přesně to totiž snímek „Frankensteinův syn“ nabízí. V tomhle filmu se sešla hned trojice hereckých mistrů – Basil Rathbone v roli Frankensteina, Bela Lugosi jako Ygor a Boris Karloff ve své nejslavnější roli Frankensteinova monstra.

 It's alive! Zase...

Příběh – jak už název napovídá – se točí kolem Frankensteinova syna. Zápletka je tak nesmírně jednoduchá. Do původního bydliště Victora Frankensteina se po letech vrací jeho syn. Místní jsou z toho docela připosražení, ale Wolf von Frankenstein je ujišťuje, že on není svým otcem a že rozhodně nebude provádět žádné nebezpečné pokusy. Místní mu věří, ale přece jen si jím nejsou tak jistí.

 Tady v tom mám jen šunku... a na to dítě jsem šlápnul nedopatřením.

„Frankensteinův syn“ tak nabízí až moc přímočarou podívanou, u které víte docela přesně, co očekávat. A tak je jen na vás, abyste si užili herce, které máte rádi. Víc bohužel příběh opravdu nepřinese, protože od začátku budete mít pocit, že to je vlastně jen nastavovaná kaše a nic moc jiného. Alespoň je to ale kvalitně natočené, má to hezký vizuál a ti herci hrají přesně to, co chcete.

 Dvě velké legendy - Karloff a Lugosi.

I když má „Frankensteinův syn“ scénář, který může být tak trochu zklamáním, pořád se daří udržet trochu napětí a také jít ve stopách Jamese Whala a jeho snahy natočit nejen horor, ale také silné psychologické drama. Daří se to jen částečně, ale i tak zůstává snímek velmi kvalitní podívanou, která vás dovede chytnout za srdce. Ale asi vás přece jenom moc nevyděsí.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář