Freaky Farley (2007)

40%
Nečekejte nahlédnutí do mysli sériového vraha. Tohle je spíše taková bizarnost.

Freaky Farley

USA, 2007, 83 minut

 

Režie: Charles Roxburgh

Scénář: Matt Farley a Charles Roxburgh

Hrají:

Steff Deschenes (Čarodějnice)

Amy Rose Drucker (Cameron)

Matt Farley (Farley Wilder)

Jessica Kinney (Becca)

 

Farley Wilder (Matt Farley – kde asi bral inspiraci pro jméno svého hrdiny?) je takový obyčejný týpek. Nosí pruhované tričko, rád kreslí, ale ve městě ho nemají moc rádi. Obyvatelé si myslí, že je divný. Na druhou stranu je ale nutné Farleymu přiznat, že ve městě, kde žije, zase jako tak divný člověk nevypadá. Divní jsou tam všichni a Farley je tak jen jedním z několika podivínů, na které zde natrefíte.

 Farley chce zabít.

Farley dostal ve městě přezdívku Freaky Farley proto, že je to voyeur. Farley je prostě klasický čumil, kterého můžete sem tam zahlédnout, jak se vám dívá do okna, nebo ještě lépe do okna vaší manželky nebo dcery. Až na to, že v tomhle je snímek strašně připosraný a drží se hodně vzadu, a tak z nějakého voyeurství vůbec nic kloudného nemáte, protože zde nic neuvidíte.

 Ale jinak je spíš introvert.

Když už má ženská přes sebe ručník a pod ním patrnou podprsenku, je jasné, že se tu někdo hodně bál, aby náhodou něco nevykouklo. A nevykoukne. Bohužel to není jediný ohled, v kterém snímek zklame. Pokud byste očekávali, že tohle bude film, kde bude nějaké gore, tak budete hodě zklamáni. Film se v podstatě obejde bez krve, a to i přesto, že se zde zabíjí. A ne jen jednou.

 I on si někdy povídá.

Farley nakonec není tím největším magorem. Film se točí kolem toho, že Farley najde spřízněnou duši, která mu pomůže se postavit jeho otci, pod jehož rukou trpěl. Z hlediska motivací a psychologie postav ale film vůbec nefunguje a vyznívá spíše jako blábol. Pak se ale musí Farley postavit ještě tajemnému zlu, které město sužuje, a to se na odiv dostávají bizarní postavičky, které dovedou zabavit.

 Dýně? Co to značí?

„Freaky Farley“ je filmem který jasně dává najevo, že je amatérskou věcí, také si na nic jiného nechce hrát. Ve své brakovosti ale má několik málo dobrých nápadů, které sem tam problesknou ven, když to třeba ani nečekáte. Děj je tak pitomý, ale tak neočekávaný, že vás to skutečně může chytnout. No a mě to chytlo alespoň na těch podprůměrných 40 %, které jsem tomu dal.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery, béčka, vrazi)


Přidat komentář