Fred 2: Night of the Living Fred (2011)

10%
Fred je divný týpek a naštěstí se v hororu moc nevyskytuje.

Fred 2: Night of the Living Fred

USA, 2011, 84 minut

 

Režie: John Fortenberry

Scénář: David A. Goodman

Hrají: Lucas Cruikshank, Jake Weary, Siobhan Fallon Hogan

 

Fred je postava, která měla vlastní seriál, který byl vysílám v letech 2008 až 2010 a měl celkem 36 epizod, v roce 2010 měl rovnou i film, o rok později na něj navázala další série a druhý film, mimochodem zrovna tento dnes recenzovaný, v roce 2012 přišla „Fred: The Show“, aby se postava v roce 2019 ještě jednou vrátila v něčem, co se jmenuje „The Wayback: A Real YouTube Rewind“.

Fred je takový normální týpek.

Podle všeho se z toho stal fenomén, i když se jedná o fenomén, který je určený skutečně jen pro vyhraněné publikum, nejlépe takové, které ještě pořádně nedozrálo, myslím tedy děti, i když bych neměl pocit, že by jim to mělo cokoli dát. A také moc nedává. Mimochodem, seriál ani původní film nejsou vůbec horory, jedná se prostě o příběhy Freda Figglehorna v jeho běžném, převážně školním životě.

Jak Muzikál ze střední.

Fred Figglehorn, kterého si mimochodem vymyslel sám jeho představitel Lucas Cruikshank, vznikl jako YouTube postava. Lucas natočil video, upravil hlas své postavy, aby mluvila hodně vysoko, jakoby zrychleně, a vznikl z toho velmi specifický jedinec, který se vám dere hluboko do mozku a vy doufáte, že odsud co nejrychleji zmizí. Rozhodně to není něco, co běžně chcete sledovat.

A už jsou tady nemrtví.

Jak jsem uvedl, Fred měl dva filmy, kdy první byl prostě jen rozšířený seriál, druhý pak nese název „Fred 2: Night of the Living Fred“, kde si hlavní postava usmyslí, že jeho učitel hudební výchovy je vampýr, a tak se snaží udělat všechno pro to, aby ostatní přesvědčil, že má pravdu. No, a následně něco udělal s tím, aby se mez nimi ten zlovolný upír přestal pohybovat.

Křik tím jeho hlasem je zážitek.

Americký snímek „Fred 2: Night of the Living Fred“ je filmem pro specifickou cílovku, kterou já rozhodně nejsem. Je to takové nablblé, je to jednoduché a hraje to je jen na to, že je tu postava, která je nějakým způsobem zvláštní. Za mě je tohle prostě málo, není to ani moc vtipné, není to prostě nijaké. Jasně, není to ani pro mě jako cílovku, ale tohle mi přišlo jako vymejvárna.

 

Hodnocení: 10 %

 

Hororové filmy (zombie, upíři, komedie)


Přidat komentář