From a House on Willow Street (2016)

45%
Unesli tu nesprávnou.

From a House on Willow Street

Jihoafrická republika, 2016, 90 minut

 

Režie: Alastair Orr

Scénář: Catherine Blackman, Jonathan Jordaan a Alastair Orr

Hrají:

Carlyn Burchell (Katherine)

Gustav Gerdener (James)

Zino Ventura (Mark)

Sharni Vinson (Hazel)

 

Originálních hororů mnoho není a co si budeme povídat, ani snímek „From a House on Willow Street“ se mezi ně nakonec nezařadil, protože se ukázalo, že ten výchozí bod je sice fajn, ale nakonec se z toho stává jen další film o někom, kdo je posedlý. Musí se tomu ale nechat, že se na to díváme z trochu jiného pohledu, což alespoň náznaky originality udržuje, ač na velmi chatrných nitích.

 A zvoneček zazvoní.

„From a House on Willow Street“ začíná zase jednou skupinou, která dělá něco, co by neměla. V tomhle případě se chce vloupat do domu, kde chce unést jeho majitelku, aby za ní dostala výkupné. Zápletkou to na začátku trochu připomíná snímek „Smrt ve tmě“, ale rozhodně to nemá tak dobrý tah na bránu, který by vás odrovnal a nenechal vás ani chvíli vydechnout.

 Drsňáci každým coulem.

Skupina únosců skutečně udělá to, pro co přišla. Unesou mladou ženu a žádají výkupné za její osvobození. Jasně, vypadalo to jako skvělý nápad. Jenže se ukáže, že si ke svému činu vybrali skutečně nevhodnou osobu. Katharine (Carlyn Burchell) rozhodně není jen tak obyčejnou ženou, což dá velmi brzy najevo. Skupině únosců se začínají zjevovat divné osoby, jejich okolí se naplňuje krví a bolestí.

 Asi to fakt střílí.

Snímek se snaží ohromit některými scénami, které v sobě mají skutečně hororový potenciál, ale měl jsem pocit, že se tvůrcům úplně nepodařilo ten potenciál využít a z lidí/příšer se stávají jen statisti, kteří mají děsit tím, jak vypadají. To je trochu škoda, protože z toho šlo vytřískat rozhodně o dost víc. V takovou chvíli by film povýšil na opravdu děsivý horor, kterým se ale během své stopáže ve skutečnosti nestane.

 Ona se zbraní moc nebojí.

Snímek „From a House on Willow Street“ je takový pokus a není to vyloženě omyl. Dalo se z toho udělat film, který by mohl být děsivý. Jsou zde scény, které jsou hodně nepříjemné a jsou dobře technicky zvládnuté hlavně ty s jazykem, ale celkově se to pořád třese někde okolo toho průměru, místy skoro až podprůměru v tom smyslu, jak tvůrci trestuhodně zahodili nějaké příležitosti, jak diváka odrovnat. Tohle mohlo být mnohem lepší.

 

Hodnocení: 45 %

Hororové filmy (příšery, survival, vrazi)


Přidat komentář