Fuck You Immortality (2019)

20%
A přitom taková blbost...

Fuck You Immortality

Itálie, Francie, 2019, 81 minut

 

Režie: Federico Scargiali

Scénář: Federico Scargiali

Hrají:

Bill Hutchens

Josephine Scandi

Brutius Selby

Johanna Thea

 

Tak tohle je film, na který skutečně musíte mít náladu. A možná ani v tu chvíli vám nebude připadat jako něco skvělého. Musíte se hodně uvolnit a připadnout na hru, která se i přes všechnu snahu tvůrců jeví jednoduše jako stupidní. A to se na začátku dálo, že by to mohl být celkem zajímavý film, možná trochu o snuffu, možná trochu o hledání nějakého zajímavého jedince.

Hezká křídla.

Hlavní postavou tohohle filmu je Joe, i když je pravda, že se o něm více mluví, než aby se zde v takové míře objevoval. I když i na to nakonec dojde, a to i přesto, že na začátku filmu sledujeme, jak si Joe prostřelí hlavu, což snad není nějaký moc velký spoiler. Jenže název snímku „Fuck You Immortality“ tak trochu naznačuje, že důležitá ve filmu bude nesmrtelnost.

Postarší hipíci.

Většinu dění sledujeme pár v podání Billa Hutchense a Josephine Scandi. Tohle jsou dva starší hipíci, kteří měli v sedmdesátých letech kamaráda Joea, ale postupně se z jejich života nějak vytratil. Díky náhodě teď ale zjistili, že Joe stále žije. Co je ale zajímavější, to je skutečnost, že Joe podle všeho nezestárnul. A tak po něm pátrají a chtějí vědět, co se s ním stalo.

Dycky most.

I když by se zdálo, že zásadní bude ono pátrání, po zhlédnutí snímku nakonec zjistíte, že to byl jen důvod pro to, aby se pak trojice, tedy dva hipíci a Joe, poté, co se setkají, mohli pokusit Joea zabít, respektive ověřili si, že je skutečně nesmrtelný. A tak se do filmu dostává poměrně velká porce gore, která ale nemá touhu být součástí hororu, ale černé komedie. Moc vtipu ale ve filmu není.

Asi luchador.

Francouzsko-italský snímek „Fuck You Immortality“, který je celý v angličtině, je prostě rádoby hororovou komedií. Komedie zde rozhodně funguje víc než jakýkoli horor. A možná to je něco, co film v očích některých diváků zachrání, protože to může být styl humoru, který jim sedí. Mně bohužel nesedl, a tak jsem se tímhle filmem spíš potrápil, než abych si ho jakkoli užil.

 

Hodnocení: 20 %

 

Bleskovky (gore, komedie)


Přidat komentář