Fury: The Tales of Ronan Pierce (2014)

60%
Pomsta je sladká a drsná.

Fury: The Tales of Ronan Pierce

USA, 2014, 98 minut

 

Režie: Kevin A. McCarthy a Edward Payson

Scénář: Kevin A. McCarthy a Michael McCarthy

Hrají:

Michael McCarthy (Ronan Pierce)

Jordan Elizabeth (Karina McCoy)

Kane Hodder (Eddie White)

R. A. Mihailoff (Captain Pete)

 

Příběhy o pomstě jsou prostě oblíbené, to se musí nechat, a pokud bych já měl říct, jestli je mám rád, tak rozhodně ano. Vždyť jedním z mých nejoblíbenějších filmů je „Kill Bill“, což není nic jiného než skvěle budovaný film o pomstě. Snímek „Fury: The Tales of Ronan Pierce“ je také film o pomstě, je to film, který rozhodně nemá takové ambice jako „Kill Bill“, ale pokud vám pomsta sedí, neurazí vás.

 Pohled zabíjí.

„Fury: The Tales of Ronan Pierce“ má strašně klišovitou kostru. Máme tu policajta, samozřejmě bývalého, který za sebou zrovna nemá nejlepší období svého života. Někdo s ním jednoduše pořádně vymrdal a on už se nebude jen dívat na to, jak jeho blízcí mizí nebo umírají. Když zjistí, že jeho dcery se staly obětí magora, už prostě nemůže zůstat v pozadí. Navíc, další obětí by se měla stát jeho žena.

 Z natáčení.

Ronan Pierce (Michael McCarthy) měl nepříjemnou donáškovou službu. Pošťák mu nosil pásky, kde viděl, jak jsou týrány dívky. Bohužel se na jedné objevila i jeho dcera. A pak i druhá. Týrání ženy nepřežily. Býval dobrým policistou, ale spravedlnost je někdy krátká a musí se jí pomoct. A tak Ronan vyráží na svou vlastní odyseu, pátrá po své manželce a po tom, kdo vlastně stojí za Luna Cartelem.

 Násilí filmem prostupuje.

Film je celkově laděn do hnědé, což mu dává nesmírně špinavý odstín, který se k němu celkově hodí. Do toho je navíc hluboký hlas hlavního hrdiny, který by dokázal přeříznout strom jako motorová pila. Film má navíc docela dobré gore, a pokud už ne tak dobré, tak se rozhodně nebojí hnusáren a násilností. Do snímku to rozhodně patří a nepovažuji to za samoúčelné.

 Docela cool.

Nebudu tvrdit, že je snímek „Fury: The Tales of Ronan Pierce“ naprosto jedinečnou peckou, to není, ale je to dobrý film v tom, co chce prezentovat. Jasně, je zde jednoduchá zápletka, ale proč by příběh s pomstou měl být zbytečně komplikovaný? Na konci pak tolik nejde o velké odhalení, jako spíš o to, jakým masakrem film skončí. A nástup žen je celkem zlověstný. Pro milovníky revenge filmů příjemný film.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (béčka, vrazi)


Přidat komentář