Galaxie teroru (1981)

40%
Ve vesmíru je možné narazit na různé zrůdnosti.

Galaxie teroru

Galaxy of Terror

USA, 1981, 81 minut

 

Režie: Bruce D. Clark

Scénář: Marc Siegler, Bruce D. Clark

Hrají:

Edward Albert (Cabren)

Erin Moran (Alluma)

Ray Walston (Kore)

Bernard Behrens (Ilvar)

 

Sci-fi horory, respektive horory odehrávající se ve vesmíru mají už celkem dlouhou tradici, ať už vezmeme staré padesátkové a šedesátkové béčkové filmy, které měly k hororu přece jen docela daleko, anebo se podíváme na film jako „Vetřelec“, který hrůzu vzbudit dokáže. Podobnou cestou se rozhodl vydat i snímek „Galaxie teroru“, který se zaměřuje na ty parchanty z vesmíru.

 Kluci a holky jsou na místě.

Snímek „Galaxie teroru“ se nijak nebojí dát najevo, že inspirace pro scénář skutečně byla ve filmu „Vetřelec“, kdy základ příběhu je velmi podobný, v podstatě okopírovaný. Máme tu jednu vesmírnou loď, která přistává na asteroidu, i když ten nebyl jejím cílem. Jasně, že prostě není možné nechat loď jen tak zmizet, a tak je potřeba vyslat průzkumnou loď, která zjistí, co se stalo.

 A bude to zlé.

Ano, tady je to skutečně hodně podobné tomu, co ze sci-fi hororu známe. Jako kdyby to byl jen jeden možný námět, který lze použít. Ale jo, proč ne, e v tom potřebné tajemno a divák čeká na to, co na něj na asteroidu vyskočí a co se s posádkou zmizelé lodi vlastně stalo. Bohužel většinu stopáže snímek připomíná spíše něco, co odpadlo ze střižny při natáčení seriálu „Star Trek“.

 Bude to hodně zlé.

Není to ale vyloženě kopie „Star Treku“, přece jen jde film do hororova a jsou zde scény, které v seriálu určitě neuvidíte. Rozhodně to ale nestačí k tomu, aby byl snímek skutečně dobrý. Trikově není celkově zlý, ale místy dovede být hodně špatný. Stejně jako místy překvapí. I když je snímek špatný, tak scénu znásilnění si rozhodně pamatovat budete. Pamatovat si ze špatného filmu jednu scénu není úplně málo.

 Bude to hodně zlé.

Film „Galaxie teroru“ má herce, kteří se v hororu stali celkem legendami, ale jejich čas měl přijít, jejich status se budoval postupně. A snad právě díky nim snímek úplně nezapadne, i když jinak je spíše takovou splácaninou všeho možného. A dohromady to moc nefunguje. Rozhodně ale potěší triky, které jsou dělány klasickou cestou. K těm mám vždycky blíže než k počítačovým.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (gore, příšery, mimozemšťani)


Přidat komentář