Gamera 2: Region shurai (1996)

50%
Gamera ve druhém díle moderní trilogie.

Gamera 2: Region shurai

Japonsko, 1996, 99 minut

 

Režie: Shûsuke Kaneko

Scénář: Kazunori Itô

Hrají:

Toshiyuki Nagashima (Watarase)

Miki Mizuno (Midori Honami)

Tamotsu Ishibashi (Hanatani)

Mitsuru Fukikoshi (Obitsu)

 

Série „Gamera“ už je tak trochu ohraná písnička. Není to v tom, že by se v rámci svých dílů nesnažila přinést něco nového, ale prostě vidíte, jak je ta invence strašně malá a ve srovnání se sérií „Gojira“ prostě pokulhává a už navždy bude ta druhá Navždy i proto, že se strašně jede na jistotu a ty nové myšlenky jsou jen takové jednoduché, podávány s přesvědčením, že není nutné mít něco nového, když mohu mít něco starého, co fungovalo dříve.

 Velký brouk poprvé.

Stejně jako snímek „Gamera daikaiji kuchu kessen“, jede i druhý díl moderní gamerovské trilogie v duchu filmu pro dospělejší diváky a velmi důležitou roli zde hrají vojenské jednotky, které musejí s monstry bojovat. Kaiju žánr se tak v tomto případě stává válečným filmem, což ale není v případě tohoto žánru nic překvapivého. V příbězích s Gojirou byla armáda použita mnohokrát, a to naprosto nevyhnutelně.

 Velký brouk podruhé.

Série „Gamera“ ale ve svých rodinných filmech od tohoto upustila. Proto je setrvání u dospělejšího filmu přece jen chápáno pozitivněji, a to mimo jiné i proto, že se opět jednou podařilo vytvořit celkem dobré akční scény, kdy z toho, co se zde děje, můžete být i nadšení. Možná byste ale nesměli vidět filmy jako „Hvězdná pěchota“ – s ním má druhá Gamera společného to, že se zde objevují hmyzí monstra.

 Velký brouk potřetí.

Zápletka je tedy jednoduchá. Na zemi útočí hmyzí monstra, která jsou označována jako legie – region je pouze japonská výslovnost anglického slova legion. Hmyzáci jsou hodně nebezpeční, nemluvě o tom, že nad sebou mají skutečně pořádně velkou zrůdu, která je designově naprosto parádní. Už jen proto stojí za to se na snímek podívat. Ono tam toho moc navíc nenajdete.

 Velký brouk počtvrté.

„Gamera 2: Region shurai“ tak jen rozšiřuje sérii dál o boje s novými monstry, ale nic moc jiného v tom skutečně nehledejte. Tohle je snímek, který si na nic nehraje, ale ani ničím nechce okouzlit. Prostě jen další nepřítel pro Gameru a pro lidstvo, sem tam trochu nějaký nápaditý bojový prvek, ale stejně nejvíce vede design nepřátelských monster, který je dobrý. Hmyzáci se neomrzí.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář