Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

60%
Megan Fox v hororu po tom, že někdy se nevyplatí jet s kapelou na after party.

Jennifer's Body - Bacha, kouše!

Jennifer's Body

USA, 2009, 102 minut

 

Režie: Karyn Kusama

Scénář: Diablo Cody

Hrají:

Megan Fox (Jennifer)

Amanda Seyfried (Needy)

Johnny Simmons (Chip)

Adam Brody (Nikolai)

 

Megan Fox? To není zrovna někdo, kdo by mě nalákal na to, abych se podíval na snímek, kde hraje. Megan Fox je pro mě ukázkou celkem nezajímavé herečky, která je sice možná hezká, ale tím to tak nějak končí. Navíc o její kráse by se dalo silně polemizovat. Stejně jako o jejím hereckém talentu, protože většinou je najímána jen proto, že dobře vypadá a že se najde skupina diváků, kteří neudrží svoje přirozené potřeby na uzdě.

 Zapomněla na cigáro.

„Jennifer's Body – Bacha, kouše!“ – strašný český název – ale není film jenom o Megan Fox. Snímek disponuje i dalšími zajímavými herci a herečkami, mimo jiné i Amandou Seyfried, kterou prostě můžu a docela rád se na ni koukám. To platí i v tomhle případě, kdy ona je vypravěčkou a také tou, která ukazuje, že herectví je o více polohách než jen o té jedné. Nejsou na ni kladeny až tak velké nároky, ale přesto se dokáže prosadit a strhnout diváka.

 Amanda jako super šprtka.

Pak je zde ještě příběh, který také není vůbec špatný, hlavně proto, že je kořeněný humorem, který mi sedí. Je to místy navíc docela pořádně drsné, a tak celkem zapomenete na to, že Megan Fox je špatná. Budete si užívat tuhle celkem dobrou jízdu, která má hororové momenty a naprosto šílenou gradaci, kterou sice trochu očekáváte, a to vzhledem k úvodu, ale přesto vás může dostat.

 Že by nebylo třeba digitálních triků?

Film je pak o tom, že Jennifer (Fox) a Needy (Seyfried) jsou kamarádky, sice trochu nesourodé, ale jsou jako sestry. Jenže pak se vydají na koncert, kde dojde k požáru a úmrtí několika lidí. A také k tomu, že se Jennifer rozhodne odjet s kapelou, která hrála. Kapela jsou tak trochu satanisti, kteří se rozhodnou pannu Jennifer – haha – obětovat pro svého pána. Jenže se všechno trochu zvrtne a Jennifer se akorát celá zkrvavená vrátí domů. A tím to vlastně všechno začíná.

 A svět hoří.

Snímek „Jennifer's Body – Bacha, kouše!“ je vlastně takovým klasickým filmem o tom, jak je možné se vyrovnat s tím, že člověk končí střední školu. Jen je to pojato jako horor, hodně krvavý horor, který ale funguje a který má silné stránky právě v tom, že zachází za hranice krvavosti, i když zase ne moc. No, a pak také proto, že je zábavný. Já jsem se u tohoto snímku dobře bavil, i když trochu stříhání by mu rozhodně neuškodilo.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (gore, satan, komedie)


Přidat komentář