Ghost of Goodnight Lane (2014)

55%
Docela zábavná hororová komedie s Billym Zanem.

Ghost of Goodnight Lane

USA, 2014, 96 minut

 

Režie: Alin Bijan

Scénář: Amy Acosta a Alin Bijan

Hrají:

Billy Zane (Alan)

Lacey Chabert (Dani)

Matt Dallas (Ben)

Danielle Harris (Chloe)

 

Když jsem viděl u snímku, že v něm hraje Billy Zane, začal jsem se na něj docela těšit, protože tohle je jméno, které se v poslední době objevuje v celkem dobrých béčkových hororech, které dovedou diváka zabavit. Není to většinou nic skvělého, nic, co byste si měli pamatovat, ale na tu hodinu a půl je to něco, co vás dovede zabavit. A přesně to jsem od snímku „Ghost of Goodnight Lane“ dostal.

 Tak na plac!

Snímek „Ghost of Goodnight Lane“ vám samozřejmě nenabídne nijak skvělý, překvapivý příběh. Tohle je prostě hra na jistotu s tím, že jsme na místě, kde se odehrávají podivné věci, lidé umírají, a je na postavách, aby zjistily, proč se tak děje a jestli je zde možnost nějak řádění toho čehosi zastavit. Předpokládám, že ale od podobných béček prostě zásadní originální příběh neočekáváte.

 Kam mu asi kouká?

Máme zde tým, který pracuje v malém filmovém studiu. Jeden z nich dělá po nocích, když tu se stane podivná událost. Háčky na věšáku se narovnají přímo tak, aby to chlapíka nabodlo, když ho něco postrčí správným směrem. Blbá smrt, ale jede se dál, film musí být dokončen. A tak je potřeba dotočit scény, dostříhat to, co už je hotové, a samozřejmě se musí lidi trochu zabavit a vzpamatovat se z toho, co se stalo.

 Maska na natáčení?

Hlavně díky postavě Alana (Billy Zane), který je majitelem studia, jsou zde místy skutečně zábavné scény, ale když už to vypadá, že je snímek prostě jen nuda, přijde na řadu docela nápaditá gore scéna, která se mi velmi líbila – například další scéna s „věšákem“ na zdi. Především z těchto důvodů, kdy se tvůrci snaží diváka skutečně pobavit nebo zabavit, musím a chci jít s hodnocením výše než jen na průměr.

 Jak zahrát strach.

Pokud máte rádi nezávaznou podívanou, pokud chcete horor, kde těch hororových okamžiků není až tolik, ale nechybí, pokud se chcete u filmu bavit a nevadí vám, že to nebude něco originální, něco, co posouvá žánr naprosto někam jinam, tak se snímkem „Ghost of Goodnight Lane“ budete spokojeni. Billy Zane dokazuje, že je pro béčko jako stvořený a skvěle si to užívá.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (duchové, béčka, komedie)


Přidat komentář