Ghoulies (1984)

20%
Rádoby hororová komedie, které humor chybí opravdu na všech frontách.

Ghoulies

Ghoulies

USA, 1984, 81 minut

 

Režie: Luca Bercovici

Scénář: Luca Bercovici a Jefery Levy

Hrají:

Peter Liapis (Jonathan Graves)

Lisa Pelikan (Rebecca)

Michael Des Barres (Malcolm Graves)

Jack Nance (Wolfgang)

 

Snímek „Ghoulies“, uváděn jako hororová komedie, někdy také jako hororová fantasy komedie, je jedním z těch kousků, které už jsem chtěl dávno vidět, ale pořád neměl to štěstí a nedostal se k nim. Svou chybu napravuji a trochu překvapeně zjišťuji, že tohle rozhodně není komedie, kterou jsem čekal. Problém je totiž v tom, že to není vlastně vůbec komedie, protože zde naprosto chybí momenty, kde byste se mohli zasmát.

 Čáry, máry, fuk a je tu...

Hororové a fantasy prvky zde rozhodně jsou, to se snímku vzít nedá, ale na druhou stranu ani v tomhle ohledu film „Ghoulies“ zásadně nepřináší něco, co by vás žánrově okouzlilo. Možná právě skutečnost, že ten horor není tak intenzívní, znamená, že je to odlehčené a vy se vlastně díváte na komedii. Rozhodně ale nebudete mít nějaké dobré pocity, a to jak v průběhu sledování filmu „Ghoulies“, tak i po jeho skončení.

 ...a jsou tu dva divní trpaslíci.

Příběh se točí okolo Jonathana Gravese, který najde ve starém domě, kde žije, mnoho literatury, která se váže k nějakým rituálům. Jonathana knihy zaujmou a na jedné party navrhne, že by pro zábavu mohli nějaký rituál vyzkoušet. To samozřejmě udělají a vypadá to, že Jonathan získává nějakou novou moc, která je velmi silná a která mu dovoluje různé věci. Mimo jiné se také objevují malí, hnusní trpaslíci, kteří asi něco chtějí. Hlavně po lidech a jejich životech docela baží.

 A ještě divnější skrček.

Jonathan samozřejmě provádí kouzla, která jsou nad jeho schopnosti a objeví se něco/někdo, co/kdo nakonec sám musí porazit. Film nehraje moc na efekty, ale spíše na jednoduché triky a na loutky, které jsou použity v případě těch malých potvor. Jenže problém je to, že je zde celkově tak jedna děsivá scéna, která vás ale stejně nejspíš nerozhodí. Tohle je film s tak špatným tahem na branku, jaký už jsem dlouho neviděl.

 To vypadá na pořádný souboj.

Snímek „Ghoulies“ se nedokáže rozhodnout, co vlastně je. Jestli je to horor, nebo komedie, nebo vážný film. V konečném důsledku je to nakonec úplně jedno, protože nefunguje ani jedna rovina. Film není vtipný a už vůbec není děsivý, protože nemáte možnost, jak se nějak do filmu dostat. Chybí atmosféra, chybí nějaké normální plynutí děje. Všechno je křečovité a bohužel za to nemohou jen herci.

 

Hodnocení: 20 %

Hororové filmy (příšery, satan)


Přidat komentář