Ghoulies III: Ghoulies Go to College (1991)

50%
Ghoulies se vracejí a jdou na vejšku, ale jejich úloha je v podstatě nulová.

Ghoulies III: Ghoulies Go to College

USA, 1991, 94 minut

 

Režie: John Carl Buechler

Scénář: Luca Bercovici, Jefery Levy a Brent Olson

Hrají:

Kevin McCarthy (Profesor Ragnar)

Eva LaRue (Erin Riddle)

John R. Johnston (Jeremy Heilman)

Patrick Labyorteaux (Mookey)

 

Třetí díl už se opravdu o nic nesnaží a je od počátku naprosto jasné, o jaký žánr se jedná. Ano, tohle už je vyloženě komedie, která na sebe vrší nápady, jak jen je to možné. Myslím, že tady bylo i docela dost improvizace, což se ale na snímku nějak zásadně negativně nepromítne. Samotný snímek není dostatečně kvalitní na to, aby to tahle případná improvizace nějak výrazněji zkazila.

 Šťastný to pár.

Jak název napovídá, přesouváme se na vysokou školu. Nebo tak něco. Chování všech přítomných studentů vypadá spíš na školu základní, ale tak právě o tohle asi jde. Již od začátku je jasné, že základem filmu je, že tu každý provádí blbiny, které se někomu vymstí. A jak úvod také naznačuje, nějak se do toho namíchají Ghoulies, kteří jsou rozhodně pro každou srandu. Klidně i tu, která končí krví. Hlavně pro tu.

 Také se netváří smutně.

Třetí díl ale rozhodně nepatří k těm skutečně krvavým, protože se jedná o snímek, který se zajímá hlavně o komediální scény a jejich vyznění. To ostatní, to už tak důležité není. A tak, když vedle chlapíka bouchne bomba, nečekejte, že se rozprskne na malé kousky, ale prostě zčerná a kouří se z něj, může ale v klidu odejít po svých. Film „Ghoulies III: Ghoulies Go to College“ se tak záměrně a naprosto kompletně stává groteskou, která nemá absolutně žádnou hororovou atmosféru.

 Ještě jedna póza.

Líbí se mi však skutečnost, že tady si tvůrci na nic nehráli. Oni opravdu chtěli natočit komedii a v jejím duchu jedou celou dobu. Nepřetvařují se, nechtějí prezentovat žádné poselství, a nakonec ani nějaký zásadnější příběh, který je až příliš klišovitý, až příliš jednoduchý. V podstatě pomsta jednoho profesora, která se mu vymkne z rukou. Zajímavé je, že Ghoulies jsou zde více jak pozorovatelé, než skuteční hybatelé děje.

 A bratři v triku na konec.

Abych pravdu řekl, mám pocit, že třetí díl se mi ze všech zatím líbil nejvíc. Je to právě v té jednoduché béčkovosti, která je kořeněna humorem. Postavy jsou mi naprosto ukradené, ale právě ten humor, který je zde v každé scéně, vám pomůže, abyste se uvolnili a celý film zvládli až do konce. Navíc zůstává u toho, že loutky Ghoulies jsou docela dobré, ale už od nich nečekejte nic moc děsivého, tohle jsou zábavné figurky, které i mluví.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (příšery, béčka, komedie)


Přidat komentář