Gingerdead Man 2: Passion of the Crust (2008)

35%
Perníček se vrací.

Gingerdead Man 2: Passion of the Crust

USA, 2008, 82 minut

 

Režie: Silvia St. Croix

Scénář: Muffy Bolding, William Butler a Aaron Strongoni

Hrají:

Bruce Dent (Ricki Johnson)

Travis Dixon (Grant)

Junie Hoang (Ensign del Rio)

Kevan Moezzi (Kelvin)

 

Trochu jsem tuhle sérii zanedbával, tak se k ní zase vracím. Charles Band vytvořil postavy, které jsou popravdě ikonické, ale vzhledem k tomu, že jeho Full Moon není studio, které by mělo finanční prostředky na rozhazování, končí u toho, že točí jednoduché, velmi levné filmy, kde se děj mnohdy odehrává v podstatě jediném interiéru. To je případ hlavně série „Evil Bong“, ale „Gingerdead Man“ jí směle konkuruje.

 Zlé loutky!

Ono je to i tím, že se obě série nakonec propojily. Ale my jsme ještě v sérii „Gingerdead Man“ v době, kdy k propojení se sérií „Evil Bong“ nedošlo. Změna oproti prvnímu filmu tu je, Charles Band totiž zanevřel na režii i na scénář a rozhodl se, že obojí přenechá jiným autorům. Co si budeme povídat, zas tak moc to celkovému pojetí ublížit nemohlo. A samozřejmě mu to také neublížilo.

 Zlý Perníček!

„Gingerdead Man 2: Passion of the Crust“ je o tom, jak se natáčí jeden nezávislý a levný film. V podstatě něco jako je „Gingerdead Man 2: Passion of the Crust“ sám. Sledujeme plac, na který se dostává občerstvení a v krabici s cukrovinkami je i naše hlavní postava. Na plac také přichází, vlastně přijíždí umírající mladík na kolečkovém křesle, který si chtěl splnit poslední přání a vidět tvůrce svého oblíbeného braku při práci.

 Valí bulvy.

Nějaké nápady na děj tu jsou, a tak v příběhu možná najdete i smysl. Ne však nutně. Logika není nejdůležitější, prostě jde jen o to, aby se zde šukalo, ale jen velmi soft, a pak se zde zabíjelo, kdy hlavním zabijákem bude Perníček. Možná je ten scénář ovšem promakanější a jsou zde dokonce dvě záporné postavy. Ne, zas tak neprůhledné to není, ale jak od toho vůbec nic nečekáte, může vás zvrat překvapit.

 Vše začalo rituálem.

„Gingerdead Man 2: Passion of the Crust“ pokračuje v kvalitě, kterou mají obdobné filmy od studia Full Moon. Pokud jste si ale na jejich nekvalitu zvykli, nejspíš vás ničím extra neodradí. Minimálně ne od toho, abyste se podívali na něco dalšího, co tihle patlalové zpytlíkují. Ale ona je to místy i trochu sranda, jen to jsou bohužel takové ojedinělé momenty, nikoli delší pasáže.

 

Hodnocení: 35 %

Hororové filmy (gore, béčka, vrazi, komedie)


Přidat komentář