Girls Nite Out (1982)

40%
Tohle mohlo být zábavné... ale není.

Girls Nite Out

USA, 1982, 96 minut

 

Režie: Robert Deubel

Scénář: Gil Spencer Jr., Kevin Kurgis, Joe Bolster, Anthony N. Gurvis

Hrají: Julia Montgomery, James Carroll, Suzanne Barnes

 

Za mě trochu slabší osmdesátkový horor. Nebudu lhát, už podle názvu „Girls Nite Out“, prostě holky na tahu, jsem čekal něco, co by bylo docela divoké, něco, co bude hodně sexy, ale v tomhle směru název filmu bohužel klame tělem a rozhodně nic takového nedostanete. Holky na tahu tu sice jsou, ale že by byl snímek „Girls Nite Out“ nějak extra sexy, to zrovna ne.

To mám ale hezkou blůzku, co?

Přitom když se podíváte na fotky z tohoto filmu, vůbec to nevypadá špatně. Vrah, který vypadá jako obří plyšák, to není až tak blbý nápad. I když pravda, je potřeba to uvést na pravou míru, není to obří plyšák, ale je to maskot místního sportovního týmu, což vůbec nevadí, protože i tohle je docela povedený nápad, který rozhodně zaslouží pozornost. Ale to provedení...

Kdo že to volá?

Takže máme noc na vyšší odborné kdesi v Ohiu, i když ani tak nejde o samotnou školu, ale spíš o šatny a ubytovnu a prostě místa, kde se nacházejí studenti a studentky ve svém volném čase. Právě tam po nich totiž jde vrah – muž, nebo ženy? – který je převlečený do uniformy maskota v podobě velkého medvěda. Proč po nich jde? Proč zabíjí? Proč jsou mladí lidé v ohrožení života?

Medvídek?!

Ty otázky nejsou špatné, tvůrci hrají alespoň s tím, že vrah je maskovaný, ale samotné vraždy dostávají hodně málo prostoru a nejsou nijak nápadité, nejsou ani nijak skvěle provedené, aby vám utkvěly v paměti. Ale horší je skutečnost, že to dění mezi vraždami, a že je ho oproti vraždám skutečně hodně, je nesmírně nudný a není zde nic, co by vás mohlo bavit. A film přitom ani jiné ambice neměl...

Když si vás podá váš plyšák.

Americký snímek „Girls Nite Out“ je ukázkou toho, že v osmdesátých letech se těch vyvražďovaček točilo prostě strašně moc a rozhodně ne každý mohl být dobrý. Jistě, stala se z žánru především zábava, ale na tom není nic špatného, problém je ve chvíli, kdy snímek ani nic jiného nechtěl, stejně se mu ale bavit nepovedlo. A to je přesně případ filmu „Girls Nite Out“.

 

Hodnocení: 40 %

 

Hororové filmy (slasher, vrazi)


Přidat komentář