Vamps (2012)

60%
Upíří film vtipně a nostalgicky se zajímavými herci.

Vamps

USA, 2012, 92 minut

 

Režie: Amy Heckerling

Scénář: Amy Heckerling

Hrají:

Alicia Silverstone (Goody)

Krysten Ritter (Stacy)

Larry Wilmore (Profesor Quincy)

Bettina Bresnan (Mary Anne Cachillo)

 

Filmů s upíry je v poslední době docela dost, těch dobrých ale zase tolik není. Když jsem zjistil, že snímek „Vamps“ je hororovou komedií, navíc s celkem zajímavým obsazením (Silverstone, McDowell, Weaver, ale i Ritter), říkal jsem si, že by to pro jednou mohlo být celkem snesitelné a že by to mohla být i komedie vtipná. No, ne že bych byl z konečného výsledku odvázaný, ale musím říct, že se mi to stejně docela líbilo.

 Tomu se říká hezky zařízený byt.

Když už jsme tu měli nablýskané upíry, tak proč ne mladé krásné upírky, které se snaží zapadnout do současného světa. Jedna z nich je Alicia Silverstone, což samo o sobě docela stačí, protože i když se tahle ženská blíží čtyřicítce, moc to na ní znát není. Sluší jí to a člověk se na ni docela rád dívá. S Krysten Ritter si docela sedly a jejich trochu jiné spolubydlící jsou fajn a ten film s nimi vydržíte.

 První setkání s rodiči není jednoduché ani pro upírku.

O co vlastně jde? Upíři žijí mezi námi, mají vlastní komunitu, ale hlavně se snaží nevyčnívat. Sice využívají schopnosti, které mají, ale nejsou zlí, alespoň většinou, snaží se být normálními lidmi, a když už se trochu vyčlení, zakamuflují to. Ústřední dvojice si prochází různými vztahovými útrapami, problémy komunity, láskou a také smrtí, protože ta přece jen k upírům patří. Cílem jejich příběhu je pochopení toho, co má v životě smysl a kdy je potřeba odejít ze scény.

 Hlavně tu rtěnku nemít na zubech.

Snímek je v závěru vlastně velmi silně nostalgický. Co si ale budeme povídat ono to ani do té doby není nijak nařachané vtipem. Nečekejte komedii, u které se budete smát s každou scénou. „Vamps“ jsou ale příjemným filmem, který se měl vyhnout jednomu jedinému – digitálním trikům. Ty jsou tady opravdu otřesné. Jinak ale film funguje, zápletka není úplně nudná, pořád se něco děje, jen zde nejsou momenty, které vás naprosto vytrhnou ze sedadel.

 A zase ten McDowell.

„Vamps“ je skutečně především komedie, na hororovou atmosféru se zde nehraje, jde jen o to, že je to komedie s nějakými těmi drsnějšími prvky, které jsou pro horor typické. Ani v tom případě se ale nezachází nijak daleko. Pokud máte rádi filmy, kde se nebudete až tak nudit, budete ovanuti krásou starých časů a jejich nostalgií, je tohle něco pro vás. Nejsem nadšený, ale film mě stejně dokázal vtáhnout a bavil mě.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (upíři, béčka, komedie)


Přidat komentář