Gnaw (2017)

60%
Nastěhovala se do nového bytu. A tam na ni něco čekalo...

Gnaw

USA, Španělsko, 2017, 97 minut

 

Režie: Haylar Garcia

Scénář: Haylar Garcia, Jim Brennan a Kathryn Gould

Hrají:

Penelope Mitchell (Jennifer Conrad)

Kyle Gass (Terry Lumley)

Chris Johnson (Boyd McFarland)

Sally Kirkland (Claudette)

 

Snímek Gnaw“, který je známý také jako „Apartment 212“, je takový malý příjemný snímek, který si na nic moc nehraje, ale dává divákovi tak nějak to, co mohl očekávat. V tomhle případě se jedná o komorní podívanou o jednom bytě, kde není všechno tak, jak by se na první pohled zdálo. Někdy prostě není důležité, kam se stěhujete, ale kdo už v novém bytě bydlí.

Že by zlý cucflek?

Jennifer (Penelope Mitchell) je ženou, která chce začít znovu. Odešla od svého manžela, tedy už bývalého manžela, který byl podle všeho pěkné hovado, a našla si byt, který se jí jevil jako vhodný k tomu, aby pokračovala v životě. To se jí nakonec daří, i když hned zpočátku tady potkává celkem zvláštní figurky, o jejichž významu pro příběh si nejste jistí. Každý tu může být magor.

Ne, to bude něco horšího.

Nový by není zrovna dokonalé místo. Hlavně v noci to není nic moc pěkného. Neustále je tu ventilací slyšet, jak tu někdo kňučí, nejspíš nějaká plačící žena. Události začnou eskalovat, když dojde ke krvavému činu. Hodně krvavému. Na jednu stranu máte pocit, že tenhle snímek nechce moc ukázat, ale o to více vás pak překvapí některé scény, které následují. Tohle rozhodně není jen film, kde kamera jen uhýbá.

Pomůže správce?

Celková zápletka snímku „Gnaw“ není nijak komplikovaná, prostě se jedná o to, že mladá žena zjišťuje, co na ni po nocích útočí, protože se jí ráno na těle objevují krvavé šrámy. Myslí si, že y to mohly být štěnice, ale tak jednoduché to nebude. A doktorka souhlasí. Něco ji v noci kouše a Jennifer musí zjistit, co to je. Kromě toho musí také řešit otravného exmanžela, který se nechce své bývalky vzdát.

Ne, pomůže si sama.

Americko-španělský snímek „Gnaw“ není nijak zásadním hororem, ale z mého pohledu je to velmi příjemně odvedená práce. I když je film celkem levný, což se dalo předpokládat, má zde scény, kde to není znát, a pokud už se kamera rozhodla, že něco ukáže, je to ukázáno v plné kráse a tvůrci se nemají za co stydět. Kdyby bylo podobných hororů více, žánr hned vypadá trochu snesitelněji.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (příšery, survival)


Přidat komentář