Kanibal! Muzikál (1993)

65%
Hororových muzikálů je jako šafránu, tak si pojďme představit zase jeden. Tenhle je z dílny tvůrců "Městečka South Park".

 

Kanibal! Muzikál

Alferd Packer: The Musical

USA, 1993, 95 minut

 

Režie: Trey Parker

Scénář: Trey Parker a Matt Stone

Hrají:

Trey Parker (Alferd Packer)

Matt Stone (James Humphrey)

Toddy Walters (Polly Pry)

 

Trey Parker a Matt Stone jsou velmi osobití autoři, kteří se ve světě proslavili především svým seriálem „Městečko South Park“. Každý si asi pamatuje na tenhle kreslený seriál, který se začal vysílat v roce 1997, tedy jen čtyři roky po filmu „Kanibal! Muzikál“. Především skalní fanoušci seriál ještě sledují, protože stále běží a každou sezónu se na televizi dostane nová série. Mimochodem epizody jsou i volně na internetu Trey Parker s Mattem Stonem však začínali u Tromy a podle toho také snímek „Kanibal! Muzikál“ vypadá.

Úvod filmu je nejnásilnější.

Se seriálem „Městečko South Park“ má film společné místo konání. South Park je městečko v Coloradu a hlavní postavy filmu „Kanibal! Muzikál“ míří právě do Colorada za zlatem, které zde chtějí najít. Trey Parker se v Coloradu narodil, takže především zde je třeba hledat příčinu. Prostředí je zde docela důležité, protože na Floridě zrovna moc nesněží, jak se můžeme přesvědčit v seriálu „Dexter“.

A ještě jedna z úvodu.

„Kanibal! Muzikál“ je filmem, který vypráví o Alferdu Packerovi, muži, který se stal průvodcem pětice dalších na cestě za zlatem, za zbohatnutím. Cesta za zlatem se nakonec nevydaří hlavně proto, že Packer je pěkně mizerný průvodce a vlastně ani pořádně cestu nezná. Kromě toho chce spíš najít svou ztracenou kobylu, než aby své druhy směřoval k pokladu. Díky tomu se také musí vyrovnávat s nástrahami coloradské zimy, která rozhodně není nijak laskavá. O tomhle jsme se mohli přesvědčit v legendárním hororu Stanleyho Kubricka „Osvícení“.

To je tak, když někdo nechce a nechce umřít.

Film je plný hodně černého humoru, humoru hloupého, ale přesto dobrého. I když se tomu nechce věřit, ten film má vkus. Je to vkus zvláštní, ale je více jak snesitelný. U filmu se budete bavit a nebudete mít pocit, že je to jen další šílenost ze studia Troma. Není to jen bezduchý humor za každou cenu, ale jsou zde i další emoce, které dokáže scénář vyvolat. Trey Parker především ukázal, že je schopný vytvořit dobrý film se zajímavým scénářem, který nenudí. Tohle není vůbec špatné na film o cestě za zlatem.

Vždyť je to muzikál.

„Kanibal! Muzikál“ rozhodně není snímek pro každého. Místy je hodně drsný a gore není špatné, ale je to jen na efekt, má zhnusit v tu pravou chvíli. Když přistoupíte na jejich hru, budete se dobře bavit. Vážně vás film dokáže překvapit tím, jak je zde humor v některých chvílích velmi dobrý. Někdy je trochu moc hloupý, ale přece jen má film mnohem větší standard než klasika od Tromy. Už v té době se dalo poznat, že Trey Parker a Matt Stone vytvoří úderné duo.

 

Hodnocení: 65%

Hororové filmy (gore, komedie)

Recenzovaný titul můžete objednat online na DVD.
DVD


Přidat komentář