Godmonster of Indian Flats (1973)

60%
Pohádka o jedné zmutované ovčí babičce.

Godmonster of Indian Flats

USA, 1973, 89 minut

 

Režie: Fredric Hobbs

Scénář: Fredric Hobbs

Hrají:

Christopher Brooks (Barnstable)

Stuart Lancaster (Charles Silverdale)

E. Kerrigan Prescott (Profesor Clemens)

Peggy Browne (Madam Alta)

 

Snímek „Godmonster of Indian Flats“ má docela pomalý rozjezd, což je v jeho případě docela škoda, protože je to zajímavý, bizarní podívaná, která si rozhodně zaslouží pozornost, už jen pro to, co se nakonec rozhodli tvůrci vyprávět. Tohle prostě není film, který uvidíte velmi často, a to nejen proto, o jaký mix žánrů se jedná. I když i tohle samo o sobě je poměrně interesantní.

A je tady!

V první řadě se jedná o western, i když v moderních kulisách, tedy takových, které byly současné v době natáčení filmu, tedy na počátku 70. let. A že zrovna ty kulisy, tedy doba, ale i lokalizace v Nevadě, které svým suchem jen přispívají k tomu, že snímek vyznívá neutěšeně, což je rozhodně něco, co tvůrci potřebovali. A do toho ještě jednu celkem dobrou, ač bizarní figurínu.

Kovbojové pomohou?

I když je to ze začátku skutečně western, dostává snímek „Godmonster of Indian Flats“ trochu i podobu žánrové parodie, kdy si nejste jistí, jestli si nechce jen dělat srandu z filmů, kde dochází k mutacím. A jo, částečně o to určitě jde, film se nebere moc vážně, ale na druhou stranu je tohle něco, co samo je velmi žánrové, nemluvě o tom, že se jedná o snímek levný, což mu dává další kouzlo.

Vskutku divná ovečka.

A o co že tu tedy jde? I když je to v podstatě pořádně rozjeté až v poslední třetině, jde o to, že se v tom kousku Nevady, kde se snímek odehrává, objevuje zmutovaná ovce. Ano, zmutovaná ovce. Tohle málo stačí k tomu, aby to bylo trochu.... no, vlastně pořádně divné a aby to bylo něco, co mě docela zajímá, protože je to dáno do hávu funkčního a krásně praštěného celku, který baví.

A děti se budou bát.

Americký snímek „Godmonster of Indian Flats“ je krásnou ujetinou, které vůbec nevadí, že už za sebou bude mít za chvíli padesát let. Tohle je film, který přežije, i když si najde jen pár fanoušků. Ale je to škoda, protože ač je to levné, je to natočeno způsobem, který má divákovi, co říct, ať už proto, že ho pobaví, anebo proto, že mu prostě předvede něco, co nejspíš ještě neviděl.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (příšery, béčka, zvířata)


Přidat komentář