Gojira VS Supesugojira (1994)

75%
Gojira se musí utkat s dalším velkým monstrem a ochránit své dítě.

Gojira VS Supesugojira

Japonsko, 1994, 108 minut

 

Režie: Kensho Yamashita

Scénář: Kanji Kashiwa a Hiroshi Kashiwabara

Hrají:

Megumi Odaka (Miki Saegusa)

Jun Hashizume (Koji Shinjo)

Zenkichi Yoneyama (Kiyoshi Sato)

Akira Emoto (Major Akira Yuki)

 

Tohle je film, který by měl být skutečným dárkem k 40. výročí natočení původního filmu „Gojira“. V mnohém patří k těm nejzajímavějším a nejujetějším, které v sérii byly natočeny, což je dáno hlavně tím, že tohle je skutečně béčko jak má být, béčko, které si na nic nehraje a spokojí se se skutečně šíleně vykonstruovanou zápletkou. Díky tomu ale bylo vytvořeno zajímavé monstrum a další jedinečné prvky tohoto filmu a vlastně celé mytologie okolo obřího ještěra.

 Prcek na scéně.

Gojira je problém, což si lidé stále uvědomují. Jenže jak to tak bývá, problémů se objeví více, většinou, když je ani nečekáte. V sérii se opět prosazuje vesmírný prvek, kdy se na Zemi dostává monstrum, které nese jméno Supesugojira neboli Spacegodzilla. Nejprve zaútočí na astronauty v kosmu, pak už si dovolí přistát na Zemi a rozsévat kolem sebe zkázu. Hlavně tím, že se zaměřuje na malou Gojiru, potomka velkého ještěra. A to Gojira nemůže nechat jen tak.

 Vizuálně krásné.

Kde se vzal Supesugojira? Tak tohle je právě ten poměrně ujetý prvek. Biorante a Mosura prostřednictvím svého cestování vesmírem, donesly do hvězdného prostoru buňky Gojiry, které proletěly černou dírou. Vrátily se zpátky, ale výrazně změněné, právě v podobě obrovského ještěra, který je propojen s horou krystalů. Supesugojira je tak ve skutečnosti vesmírným, nabušeným klonem klasického Gojiry.

 Malý se plete pod nohy.

Společně mezi sebou musejí obří ještěři bojovat, protože jinak to prostě ani není možné. Utkají se spolu, aby se ukázalo, kdo je silnější a kdo má skutečně právo vládnout. A tady už se pomalu začíná zdát že Gojira přestává být problémem, ale je to jen rodič, který se chce starat o svého potomka. Zničení lidské populace a jejich měst už není prvořadným úkolem. Člověk a Gojira se zde dokonce staví na jednu stranu, protože hrozba z vesmíru je prostě mnohem horší.

 To bude souboj.

Snímek je nesmírně béčkový a má v sobě dost, co by mohlo ty, kteří chtějí nějakou inteligentní podívanou, odradit. Jsou zde triky, kterým už nejsem moc nakloněn, nevypadají moc hezky. Ale v konečném důsledku je to opět příjemná akční zábava, kde si tvůrci s designem Supesugojiry skutečně vyhráli a ukázali, že souboje pořád mohou být nesmírně nápadité a zábavné.

 

Hodnocení: 75 %

Hororové filmy (příšery)


Přidat komentář