Gojira X Mekagojira (2002)

60%
Gojira si to musí zase jednou rozdat se svou mechanickou napodobeninou.

Gojira X Mekagojira

Japonsko, 2002, 88 minut

 

Režie: Masaki Tezuka

Scénář: Wataru Mimura

Hrají:

Yumiko Shaku (Akane Yashiro)

Shin Takuma (Tokumitsu Yuhara)

Kana Onodera (Sara Yuhara)

Kô Takasugi (Togashi)

 

Mekagojira rozhodně není nic nového v sérii filmů s Gojirou, ale tentokrát přece jen dochází k trochu něčemu odlišnému. Japonci najeli na vlnu, která vychází z původního filmu, kde byl Gojira záporák, tedy postava, která chce ničit Tokio, zašlapávat lidi, zkrátka je to monstrum, jehož druhé jméno je Destrukce. A tak se i Mekagojira stává nástrojem lidí k tomu, aby se zbavili hrozby.

 Jako za starých časů.

Je to dlouho poté, co Gojira poprvé zaútočil v roce 1955 a lidé si možná mysleli, že už je klid. Jenže to není pravda, Gojira se vrací a Japonsko musí ze svých veřejných financí vynakládat vysoké částky na to, aby bylo možné se s touto hrozbou vypořádat. Gojira je příšera, která si zaslouží jedině špatný osud, a tak se lidé snaží o to, aby měli zbraň, která je dostatečně účinná a bude na příšeru fungovat.

 Představuji vám novou hračku.

A tak se rodí plán, jak vytvořit mechanického tvora, který v sobě bude mít něco z původního monstra a bude tak dostatečně efektivní. Skoro to i vypadá, že by se lidem skutečně mohlo povést se hrozby zbavit a monstrum poslat tam, kam patří, tedy na dno oceánů, kde je ještě celkem naděje, že Gojira zůstane a nebude způsobovat další škody na majetku a na lidských životech.

 Jako na Silvestra.

Co se musí filmu nechat, tak se poměrně schopně autoři pustili do trikových scén a do efektů, které prostě vypadají dobře a rozhodně zde není přesila digitálních obrazů, právě naopak. Ještě budete mít pocit, že tohle je film, který je dělaný s láskou ke klasickým trikům a je zde snaha, aby to vypadalo celkem uvěřitelně. Za mě se tohle rozhodně podařilo, a to i v případě obrovských modelů, které jsou použity a vypadají prostě skvěle. To myslím hlavně Mekagojiru.

 Pořádný souboj nechybí.

Přesto je snímek „Gojira X Mekagojira“, uváděný také jako „Godzilla Against Mechagodzilla“, přece jen spíše jednodušším akčním filmem, kde už opravdu moc nejde o nápady, ale jednoduše o to, aby se vytvořilo další prostředí pro to, aby mezi sebou mohla monstra bojovat. A tohle prostě musí stačit. Lidské postavy jsou celkem fajn, ale snadno zapomenutelné, ten souboj je pak rozhodně vrcholem.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (příšery, béčka)


Přidat komentář