Gou hun jiang tou (1976)

60%
Je to sice druhý díl, ale nesejde na tom. Na nic nenavazuje.

Gou hun jiang tou

Hong Kong, Singapur, 1976, 92 minut

 

Režie: Meng Hua Ho

Scénář: Kuang Ni

Hrají: Lung Ti, Ni Tien, Lieh Lo

 

V roce 1975 se ve filmovém světě objevil snímek „Jiang tou“, který je asi přece jen trochu známější pod anglickým názvem „Black Magic“. A hned o rok později Hong Kong přišel s filmem „Gou hun jiang tou“, který je trochu známější jako „Black Magic 2“. A ano, právě na druhý díl přináším dnešní recenzi a to bez toho, abych první viděl. Popravdě, ničemu to nevadí.

Hlavně se držet pohromadě.

I když jsou to pokračování a jsou tak prezentována, to navázání samo o sobě není v tom, že by zde byly společné postavy nebo nějaký společný děj. Stejní herci hrají jiné postavy, dějově zde není žádná podobnost. Jde o zvolené téma, které je pro oba hongkongské horory společné – a tím tématem je čarodějnictví. To je ta linka, která oba filmy spojuje. A díky tomu je možné se na ně dívat nezávisle.

Ten pohled.

Ve filmu „Gou hun jiang tou“ se střetávají celkem klasické protistrany. Hlas rozumu, který říká, že vědou je možné všechno vysvětlit, a hlas toho něčeho víc, paranormálního, co říká, že tu jsou prostě věci, které ani věda nevysvětlí. A tak tu máme doktora, který by byl pragmatik, kdyby se ale nesetkal s případy úmrtí, jež se prostě normální vědou vysvětlit v podstatě nedají.

Teď něco uvidíš.

A pak je tu muž, který by mohl být považován za čaroděje, temného čaroděje, protože v hororu těch dobrých moc není, který nás zaujme skutečně povedenými kousky. Jako třeba tím, kdy se mu podaří nechat ženu otěhotnět vlastně jen během jediné noci. Celkově se ve filmu „Gou hun jiang tou“ pak najdou scény a záběry, které jsou velmi nepříjemné a nechcete se na ně dívat.

Každý má svůj fetiš...

Ač je to možná trochu překvapivé, místo toho, aby se v případě hongkongského snímku „Gou hun jiang tou“ jednalo o horor atmosférický, je to místy spíše horor celkem explicitní, kdy zde jsou scény, které ani dovedou zakroutit vašimi vnitřnosti. Ale jinak se rozhodně nejedná o hororový majstrštyk, spíš jen prostě celkem povedený horor s několika dobrými scénami a ne až tak překvapivým dějem.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (vrazi, satan)


Přidat komentář