Grave Encounters 2 (2012)

55%
Amatérská kamera se vrací, aby někdo potvrdil, že to, co se stalo v "Grave Encounters", je pravda.

Grave Encounters 2

Kanada, USA, 2012, 95 minut

 

Režie: John Poliquin

Scénář: The Vicious Brothers

Hrají:

Richard Harmon (Alex Wright)

Dylan Playfair (Trevor Thompson)

Stephanie Bennett (Tessa Hamill)

Howie Lai (Jared Lee)

 

The Vicious Brothers jsou dva Kanaďani, kteří alespoň trochu přemýšlejí o tom, jak je možné natočit found footage film jinak. Pravda, první díl „Grave Encounters“ vynikal hlavně tím, že zde byly scény, kde divák mohl alespoň něco vidět, což v jiných found footage hororech chybí a jede se jen na roztřesenost kamery a hlasité dýchání postav. Naštěstí si oba tvůrci řekli, že to chce s pokračováním něco udělat, aby to nebylo naprosto to samé. Navíc vzhledem k logice toho, že „Grave Encounters“ měl být pořad, jehož aktéři zmizeli nebo zemřeli, nemohlo se prostě přímo pokračovat.

 Teď to začne být hrůza.

Nechci tvrdit, že je snímek něco naprosto nového, že je v tomhle směru úžasný a objevný, zase tolik není, ale v první části, dejme tomu v první půl hodině, sledujeme něco, co by se dalo označit za budování mýtu. Co si budeme namlouvat, ten nápad je celkem jednoduchý, jen na něj přijít. Budeme předpokládat, že to, co bylo ve snímku „Grave Encounters“ zachyceno, je pravé a skutečně se to stalo. Parta studentů se rozhodne, že chce potvrdit pravost snímku „Grave Encounters“, a tak se sami vydávají pátrat v místě, kde se natáčelo.

 Jen jsem něco maloval.

Začátek tedy dobrý. Posloucháme pár lidí, jak mluví o tom, že je „Grave Encounters“ naprosto dostalo, a pak se seznamujeme s hlavními postavami. Jsou to amatérští filmaři, kteří natáčejí vlastní filmy, ale uhranulo jim právě „Grave Encounters“ a chtějí znát pravdu. Proto se vydávají do míst, kde se snímek natáčel. A od té chvíle jde všechno do háje, protože film už se jenom opakuje a je prvním dílem, který je prodloužen o ten úvod, kde se potkáme s novými postavami.

 Potřebujete ošetřit?

The Vicious Brothers se tentokrát postarali jen o scénář, i když myslím, že na celý snímek dohlíželi. Sami kolem sebe si vytvářejí kult, což se projevilo i v tom, že si střihli malé kameo v tomto druhém pokračování a zahráli si vlastně sami sebe, navíc si ze sebe udělali srandu. Během té první půl hodiny pak čekáte, jakým směrem film povedou, ale bohužel se ukáže, že ta úvodní invence byla jen částečná. Naštěstí se zde skutečně navazuje na první film, a tak se vytváří jakýsi film o filmu a legenda se dál buduje.

 Tady už nic nepomůže...

„Grave Encounters 2“ má tu výhodu, že i přesto, že je čekáte, jsou zde docela dobré, děsivé a hlavně lekací scény, které na diváka budou mít pořád ten správný efekt. Navíc je zde ještě přidáno více nadpřirozena, což snímku také přidává. Vzhledem k těmto prvkům a dříve popsanému, bych druhý díl hodnotil stejně jako první. Jsou zde slabá místa, je zde opakování, ale v oblasti found footage je tohle něco, co pořád alespoň trochu vyznívá nadprůměrně.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (duchové, found footage)


Přidat komentář