Green Room (2015)

70%
Film, který mě překvapil tím, jak je dobrý. Kladné kritiky si zaslouží právem.

Green Room

Green Room

USA, 2015, 95 minut

 

Režie: Jeremy Saulnier

Scénář: Jeremy Saulnier

Hrají:

Anton Yelchin (Pat)

Joe Cole (Reece)

Alia Shawkat (Sam)

Callum Turner (Tiger)

 

Když jsem se podíval na hodnocení snímku, říkal jsem si, co asi může být tak zajímavé na filmu, který je vlastně na první pohled celkem obyčejným survivalem, kde zlo nevychází z nějaké příšery nebo démona, ale prostě od lidí, kteří se rozhodli, že je velmi dobrým nápadem zůstat věrný nacistickému smýšlení a pořád si prosazovat názory pevnou rukou, respektive násilím.

 Si z ní dělají srandu, ne?

Pat (Anton Yelchin) je členem punkové kapely, která je zrovna na turné, jež podle všeho nebude takové, jak si ho představovali. Na koncerty skoro nikdo nechodí, členové kapely spí v autě a plánují, že to všechno zabalí a na všechno se vykašlou. Když pak najednou přijde nabídka, která se neodmítá. Stačí jen odjet hluboko do lesů a odehrát jeden pořádný koncert pro partu neonacistů.

 Kdo bude střílet?

Asi by všechno dopadlo trochu jinak, kdyby se muzikantům nepoštěstilo sledovat, jak místní drsňáci někoho sejmou. Kapela se tak dostává na černou listinu a nebude jí umožněno jen tak zmizet. Budou se muset zodpovídat místnímu vůdci, kterým je Darcy (pěkně démonický Patrick Stewart). Ten není zrovna z mírumilovných. Bude chtít, aby mladí trpěli. A tak jsou zavřeni do jednoho pokoje.

 V tom pokoji jsou docela dlouho.

Skoro to vypadá, že na tak malém prostoru se toho opravdu moc stát nemůže, ale v tomhle směru snímek hodně překvapí a potěší. I na malém prostoru se odehrává pořádné drama, které je velmi dobře gradováno několika skutečně hnusnými scénami. Gore zde nemá první místo, ale když už na něj dojde, je to skvělé a profesionálně provedené. Antonova ruka je dokonalým příkladem.

 Netradiční Patrick Stewart.

Snímek „Green Room“ nepřináší z hlediska survivalu něco nutně nového, vlastně jede na klasiku, ale činí to způsobem, který je neskutečně dobrý. Je to hlavně v tom, že tady je atmosféra, která vás skutečně dovede vycukat a vy se přimějete, že raději budete koukat někam jinam než na to, co se děje. Tohle mnoho hororových filmů poslední doby nezvládne. Tenhle to zvládá s přehledem.

 

Hodnocení: 70 %

Hororové filmy (mučení, survival, vrazi)


Přidat komentář