Lèvres de sang (1975)

60%
Jean Rollin a jeho další upířina, kde je příběh na vedlejší koleji.

Lèvres de sang

Francie, 1975, 88 minut

 

Režie: Jean Rollin

Scénář: Jean Rollin a Jean-Loup Philippe

Hrají:

Jean-Loup Philippe (Frédéric)

Annie Belle (Jennifer)

Natalie Perrey

Martine Grimaud

 

Jean Rollin rozhodně není filmový tvůrce, který by byl jednoduchý na sledování. Není to ani tak proto, že by jeho filmy byly vyloženě nepochopitelné, ale spíš proto, že jeho obrazy mohou jednoduše někdy nudit. Pokud jdete do snímku „Lèvres de sang“ s tím, že se chcete dívat na horor, budete jednoznačně zklamáni, protože film je něco trochu jiného. Jako většina Rollinových filmů.

Sestřičky...

Francouzský snímek „Lèvres de sang“ je především surrealistickým podobenstvím, které si bere upírské prvky, bere si nahotu. To jsou aspekty, které jsou ro Jeana Rollina v podstatě tradiční, ale problém u filmu „Lèvres de sang“ je ten, že tentokrát se mu podařilo dějovou linku skutečně degradovat na minimum, i když podle anotace by se zdálo, že je ve filmu děje dost.

Možná přijde i klaun.

Frédéric (Jean-Loup Philippe) je fotograf, který si vzpomene na svou dávnou lásku, na focení u jednoho hradu, na to, že se od té chvíle vlastně nikdy nezamiloval. A tak se rozhodne, že krásku ze svých vzpomínek vyhledá. Matka ho od toho odrazuje, což mu mělo něco napovědět, ale on chce jít za svým sněm, za svou touhou. Díky tomu také probudí skupinku upírek.

Ta dopadla...

Jean Rollin ale skutečně nehraje na to, o čem snímek je, i když jak je patrné, nějakou základní dějovou linku všemu dát chtěl a je tam. V celém filmu se ale především jedná o jednotlivé obrazy, o to, jak jsou scény nasnímány, o pomalé tempo a samozřejmě také o nahotu, která je s Rollinovými filmy neodmyslitelně spjata. I tentokrát je podávána krásně, přirozeně a hezky se na ni kouká.

Chudák holka...

I když by se mohlo zdát, že Jean Rollin byl tak trochu úchyl, rozhodně bych ho za takového neměl. Jeho znázornění nahoty není prvoplánové, a především není nijak explicitní. Je krásné. Jasně, je zaměřeno na ženy, ale zrovna ve snímku „Lèvres de sang“ se objevuje i nahota mužská. Jsem ale přece jen typ, který má radši dějovější filmy, a tak mě tenhle nedokázal tolik okouzlit.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (upíři, mysteriózní)


Přidat komentář