Grizzly II: The Concert (1983)

30%
Zase jeden medvěd, který má rád lidské maso. A zrovna místě, kde má být rockový koncert.

Grizzly II: The Concert

USA, 1983, 97 minut

 

Režie: André Szöts

Scénář: Joan McCall a David Sheldon

Hrají:

Steve Inwood (Nick Hollister)

Deborah Raffin (Samantha Owens)

John Rhys-Davies (Bouchard)

Louise Fletcher (Eileene Draygon)

 

Snímek „Grizzly II: The Concert“ je pokračováním filmu „Grizzly“ z roku 1976, který si na nic nehrál a prezentoval nám přesně to, co se dalo podle názvu očekávat. V lesích řádil medvěd, který šel po lidech, a tak bylo třeba se ho bavit, což se ukázalo jako velmi nebezpečné. Co asi může přinést nového druhý film, od něhož se očekává, že bude v podstatě o tom samém?

 Moc lepší kvalitu nečekejte.

Může přinést především to, že bude ještě méně kvalitní. Nějakou dobrou kopii se dnes podaří sehnat asi jen těžko a ukazuje se, že některé filmy technicky stárnou docela výrazně. „Grizzly II: The Concert“ je toho příkladem. Nutno ale říct, že tady zase divák o tolik nepřichází, protože samotný příběh nenabízí dostatečné kvality k tomu, aby dovedl diváka přesvědčit o tom, že má smyslu mu hodinu a půl věnovat.

 Jedna z hrdinek.

Děj filmu se tentokrát točí kolem toho, že se v národním parku chystá jedna velká událost – rockový koncert. Správci z toho nemají zrovna klidné spaní, ale co je dav mladých lidí proti tomu, když se v lese zase objeví jeden nebezpečný medvěd. A medvěda je potřeba se zbavit. Bohužel devizou filmu je neschopnost medvěda pořádně ukázat a delší než dvouvteřinový záběr na zvíře zde v podstatě není.

 Třeba je tam medvěd nenajde.

Snímek „Grizzly II: The Concert“ nefunguje jako horor, nefunguje jako thriller a nakonec nefunguje ani jako akční film. Překvapivě funguje jako záznam rockového koncertu, kdy některé písně jsou zde zahrány v podstatě celé a vy tak máte pocit, že opravdu sledujete v první řadě koncert, který je přerušovaný některými dalšími a téměř zbytečnými scénami s medvědem. Písně nad zbytkem vynikají, a to i díky parádnímu osmdesátkovému hávu.

 Méně oblečení, snadnější oběť.

„Grizzly II: The Concert“ patří k těm snímkům, které nejspíš nikdy neuvidíte. Asi ani nemusím podotýkat, že o moc nepřijdete, a to i přesto že se zde objevují jména, která nejsou úplně neznámá. Jako thriller v přírodě s nebezpečným zvířetem je to naprosto tragické, a tak si opravdu užijete především rocková vystoupení, která jen natahují čas, ale nakonec jsou tím nejlepším.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (zvířata)


Přidat komentář