It Comes at Night (2017)

60%
Co že to přichází v noci? Rozhodně něco nebezpečného.

It Comes at Night

USA, 2017, 91 minut

 

Režie: Trey Edward Shults

Scénář: Trey Edward Shults

Hrají:

Joel Edgerton (Paul)

Christopher Abbott (Will)

Carmen Ejogo (Sarah)

Riley Keough (Kim)

 

Nákaza je něco, co prostě láká. V hororu to samozřejmě není nic nového, ale funguje to i ve sci-fi anebo jen v thrillerovém provedení. Tvůrci snímku „It Comes at Night“ šli spíše tou realističtější cestou, a tak rozhodně od filmu nečekejte, že zde narazíte na zombie. Prostě tu jsou nemocní lidé. Ale princip je podobný. S nemocnými se ti, co ještě nemocní nejsou, rozhodně nechtějí dostat do styku.

 Nebezpečí se muselo objevit.

Nákaza ve filmu „It Comes at Night“ je z těch smrtících, a tak je jasné, že pokud chcete přežít, je potřeba si vytvořit určitá pravidla. A pravidla jsou potřeba ve světě, kde se chcete nakazit. Jenže tady nestačí jen nějaká antikoncepce, je potřeba se obrnit různými vymoženostmi, jako jsou plynové masky, ale třeba také samota, kde je jistější, že k vám hned tak nezavítá nečekaný host.

 A budou se hodně bát!

Jenže přesně tohle se stane Paulovi a jeho rodině. Paul (Joel Edgerton) žije s manželkou a synem na samotě, kdesi v lesích, kde to skoro vypadá, že by nebezpečí nemuselo hrozit. Stanovil jasná pravidla a rozhodně nevidí rád, když se do jejich blízkosti dostane muž, který nutně nemá mírové snahy. Chtěl ale jenom nějaké zásoby pro sebe a svou rodinu. Muži se dají do řeči a nakonec si trochu padnou do oka.

 Bude klid i na sezení.

Paul narušuje svoje pravidla tím, že přivede do svého obydlí a ke své rodině někoho jiného. Je asi jasné, že tohle nemůže skončit vyloženě dobře. A také to nekončí dobře, ale snímek má příjemný průběh, kdy není jasné, co se vlastně bude dít a jak vše dopadne. Netvrdím, že vás průběh a finále nutně naplní, ale má to alespoň trochu dobrou atmosféru a rozhodně dobré herecké výkon.

 Někdo se z toho zblázní.

Snímek „It Comes at Night“ je takovým tím filmem, z kterého čiší nejistota. Nejistota je hlavním tématem, protože postavy žijí v nejistotě, netuší, jestli další den bude všechno v pořádku, ale je také hro na diváka, protože ten si není jistý, co se stane a může se stát skoro cokoli. A právě ta nejistota je i nosným prvkem celého filmu a patrně udrží diváka u filmu připoutaného.

 

Hodnocení: 60 %

Hororové filmy (survival)


Přidat komentář