Hack Job (2011)

25%
Taková hodně nezávislá povídková věc.

Hack Job

USA, 2011, 96 minut

 

Režie: James Balsamo

Scénář: James Balsamo

Hrají:

James Balsamo

Michael Shershenovich

Dave Brockie

Lynn Lowry

 

Snímek „Hack Job“ je přesně to, co dostanete, pokud chcete něco trashového. „Hack Job“ je ukázkou toho, co je možné dát dohromady, pokud chcete natočit blbosti, které jsou hororové skutečně málo, ale místy jsou docela hnusné, což je to, proč jsou točeny. A také proto, že to je bizarní a místy docela hloupé, naivní a pitomé, prostě to má aspekty toho, co rozhodně bude většina lidí považovat za brak. Anebo rovnou odpad.

Křečovité to ono je.

Pod snímkem je jako výkonný producent podepsán Lloyd Kaufman, který si zde mimochodem také zahrál, a to jak sebe, tak i divného rabína. Asi je jasné, kam už můžete mířit. A i když Lloyd Kaufman pro svět objevil Jamese Gunna, sám se rozhodně na áčkovou produkci nezaměřuje a stará se o céčkové tvůrce. A tím je rozhodně i James Balsamo, který film „Hack Job“ napsal, natočil a také si v něm zahrál.

Sexy ani moc ne...

Snímek „Hack Job“ je vlastně antologie, která se skládá z většího množství povídek, kdy v některých případech vám ani nebude jasné, jestli už jedna skončila, jestli je zde nějaký rámec anebo jestli to celé má vůbec nějaký smysl. A asi ho to ani mít nemusí. James Balsano a Michael Shershenovich si prostě chtěli dělat před kamerou, co je napadlo, a to také nakonec provedli.

Ale je tam Lloyd.

Asi ani jedna povídka ve filmu „Hack Job“ nebude z těch, které si budete pamatovat, možná ani nebude jedna z těch, které se vás nějak víc dotknou, a třeba vás svou podivností ani moc nenadchnou. Opravdu moc není čím. Musíte mít slinu na podobné filmy, musíte mít skutečně rádi to, co Troma normálně produkuje. Ale i když mám některé tromácké filmy docela rád, tak tohle mi nesedlo.

A nějaká ta příšerka.

„Hack Job“ rozhodně není pro každého, ale dovedu si představit, že se tvůrci u filmu celkem bavili. A proč ne. Tohle se do díla i trochu přeneslo, ale rozhodně nelze říct, že by mu to výrazně pomohlo. Pusťte si film „Hack Job“ na prvních pár minut a myslím, že hned poznáte, jestli je tohle něco pro vás či nikoli. Za mě tedy spíše nikoli, ale třeba jste ta správná krevní skupina.

 

Hodnocení: 25 %

 

Bleskovky (béčka, hnus)


Přidat komentář