Hadi v letadle

Pojďme se zase jednou podívat na nějaké to béčko. A když říkám béčko, tak teď myslím snad to nejbéčkovatější béčko, jaké bylo v poslední době natočeno. Hadi v letadle. Už název sám slibuje „hodně“. A to také dostanete. Takže odpoutejme se na chvíli od čistě hororové tématiky a pojďme zabrousit do vod pořádných béčkový thrillerů.
>
Snakes on a Plane, USA, Německo, 2006
Režie:
David R. Ellis

Scénář: John Heffernan a Sebastian Gutierrez (podle příběhu Johna Heffernana a Davida Dalessandra)

Hrají: Samuel L. Jackson (Neville Flynn)
Julianna Margulies (Claire Miller)
Nathan Phillips (Sean Jones)
Rachel Blanchard (Mercedes)
Flex Alexander (Three G's)
 
   Samuel L. Jackson jako by si nevybíral filmy, on prostě přijme všechno, co mu přijde pod ruku. A tak jsme ho mohli vidět v Pulp Fiction, Hvězdných válkách nebo třeba v Útoku z hlubin. Nezáleží mu na kvalitě filmu, sám řekl, že si vybírá film podle toho, jestli ho zajímá nebo jestli ho bude bavit. Prostě pokud se mu nelíbí scénář, do filmu nepůjde. No říká to hodně herců, ale skutečnost je také taková, že čím víc rolí, tím víc peněz, ale nechci nijak tvrdit, že Jackson je chlapík jdoucí po penězích, ale proč si nevydělat víc, když ty role jsou? Ale důležité je, že Samuel L. Jackson je nejen hodně obsazovaný, ale také hodně dobrý herec. Když má hrát, tak prostě hraje. Do role se vždy vžije, ať už je to Jules Winnfield z Pulp Fiction, Mace Windu z Hvězdných válek anebo třeba agent Neville Flynn. Právě agenta Flynna Jackson ztvárnil ve filmu nazvaném Hadi v letadle.
Způsoby některých lidí jsou skutečně výstřední...

   O tomhle filmu už se toho vědělo hodně před jeho vypuštěním do kin, vlastně i před jeho dokončením. Fanoušci o něm mluvili na online diskuzích, bavili se i s tvůrci a ti se od fanoušků dokonce inspirovali. Hadi v letadle se stali kultem ještě před tím, než je kdokoli viděl. Ono se vlastně není čemu divit. Internet je v současnosti skutečně mocné médium, a když se správně využije, dá se pořádná divácká a fanouškovská základna najít i pro takový brak jako jsou právě Hadi v letadle.
"Chceš si nás pohadit?"

   Ano, co si budeme nalhávat, tenhle film je klasické béčko, které do žánru nepřispělo naprosto ničím novým. Jde hlavně o to, že tenhle film byl točen pro fanoušky a těm se prostě zavděčil. Fanoušci chtěli odhalená ženská ňadra, dostavila se ňadra. Fanoušci chtěli hada zakusujícího se do bradavky, šup tam s tím. A had zakusující se do penisu? A proč by ne! „I have had it with these motherfucking snakes on this motherfucking plane!“ Ano, údajně i tahle věta pochází s mysli jednoho fanouška.
"A teď tě sním!"

   Hadi v letadle jsou pro fandy prostě vděčným filmem a jak jsem v úvodu uvedl, je to to nejbéčkovatější možné béčko. Název? Vždyť ten prozradí naprosto všechno. Násilí, sex a násilí a sex? Samozřejmě, všechno najdete. A hady, spoustu hadů, kteří se tím vším proplazí a zanechají po sobě spoušť. A hlavní hrdina? Agent FBI, který chrlí hlášky jednu za druhou, naprosto neohroženě se vrhá hadům do chřtánů a ještě přitom dokáže sbalit letušku. Podobně je na tom jeho chráněnec, kvůli kterému jsou vlastně hadi na letadlo vypuštěni. Je totiž svědkem vraždy. Nejdříve v podstatě pěkný blbeček, aby se z něj na konci mohl stát hrdina, který jen tak tak vyvázne jisté smrti a ještě přitom dokáže sbalit letušku. Chcete od tohohle filmu snad víc? No tak to máte prostě smůlu a musíte si zajít půjčit něco jiného.
A na závěr snad nejprofláklejší záběr z celého filmu

   Hadi v letadle jsou přesně tím filmem, ke kterému v podstatě nepotřebujete mozek. Prostě se jen díváte, všechno je vám jasné, ale díváte se pořád, až do konce, protože prostě nemáte nic lepšího na práci a možná i proto, že vás to baví. Já se přiznám, mě tyhle béčka prostě baví. Je to zábava a skoro až lituji toho, že jsme kdysi v minulosti také neměli ony „grindhousy“, v kterých se béčka pouštěla dvě za cenu jednoho vstupného. A tak Bůh žehnej Tarantinovi, Rodriguezovi a snad právě i Ellisovi, že tohle béčkářství prostě nenechají vymřít a natáčí filmy, které vás prostě pobaví a stojí za to se na ně podívat, když skutečně nevíte, co dělat. No dobře, u dvojfilmu prvně jmenovaných režisérů je to výjimka, na to se dá koukat, i když máte důležitější věci na práci.
Hororové filmy (béčka, zvířata)

Recenzovaný titul můžete objednat online na DVD.
DVD


Přidat komentář