Halloween (2018)

60%
Jak se povedlo moderní pokračování původního filmu?

Halloween

Halloween

USA, 2018, 106 minut

 

Režie: David Gordon Green

Scénář: Jeff Fradley, Danny McBride a David Gordon Green podle postav Johna Carpentera a Debry Hill      

Hrají:

Jamie Lee Curtis (Laurie Strode)

Judy Greer (Karen)

Andi Matichak (Allyson)

James Jude Courtney (Shape)

 

Tak se nám tvůrci po čtyřiceti letech vrátili k původnímu filmu „Halloween“ s tím, že nechtěli natočit remake, ale vrátit se k postavám Carpenterova snímku a navázat na ně. Je tedy první film a pak je dějově tento. V podstatě je to dvojka, pokračování, které ignoruje všechny další snímky, jež byly v sérii, případně v remakované sérii natočeny. Docela zajímavý krok, který se částečně i vyplatil.

Škoda, že i ve filmu nemá krátké vlasy.

Částečně se vyplatil především proto, že se vrátila Jamie Lee Curtis, díky níž má snímek „Halloween“ zase trochu grády, protože ona je prostě cool babča, které byste věřili, že dokáže Michaelovi natrhnout prdel. Hlavně díky ní se budete na novou – starou – Michaelovu inkarnaci podívat, protože tohle je herečka, kterou znovu chcete vidět bojovat s vraždícím lidským monstrem.

Tahle dvojka si to musí urovnat.

Hned na začátku je stanoveno, jak se to má. Dvojice investigativních novinářů, jak sami sebe označí, se vydává po stopách vražd, k nim došlo v prvním filmu. Dokonce se podívají za Michaelem do ústavu, ale ten je okázala ignoruje, a to i přesto, že mu skoro před ksichtem mávají jeho ikonickou maskou. A tak se vydají i za Laurie Strode (Jamie Lee Curtis), aby pro své tažení měli dostatek informací.

Michael je zase ve formě.

Chtěli po Laurie, aby si s Michaelem promluvila, na což se jim ona zvysoka vykašle. Jenže Michael se ven nakonec dostane. Klasicky muselo dojít k převozu, který neskončil zrovna zdárně. A Michael je venku a je zase jako utržený ze řetězu. Tedy v tom, kolik osob zabije, jinak je to nadále ona klidně a pomalu chodící zrůda, která jen čeká na to, aby mohla do ruky vzít kuchyňský nůž.

Bude to stačit???

Tvůrcům amerického snímku „Halloween“ se podařilo vzít esenci původního filmu a přetavit ji do současnosti s tím, že to pořád funguje. Jenže se nemůžete bavit pocitu, že tohle není to, z čeho byste byli skutečně odvaření. Ano, je to podobné originálnímu „Halloweenu“, ale ta atmosféra prostě není tak skvělá, nechtělo se mi u toho hrůzou křičet. Ale rozhodně to má k originálu hodně blízko.

 

Hodnocení: 60 %

 

Hororové filmy (slasher, survival, vrazi)


Přidat komentář