Halloween 3 (1982)

30%
Série pokračuje třetím dílem, který se od všech ostatních hodně odlišuje.

Halloween 3

Halloween III: Season of the Witch

USA, 1982, 98 minut

 

Režie: Tommy Lee Wallace

Scénář: Tommy Lee Wallace

Hrají:

Tom Atkins (Daniel Challis)

Stacey Nelkin (Ellie Grimbridge)

Dan O'Herlihy (Cochran)

Michael Currie (Rafferty)

 

Michael Myers je mrtev, ať žije nový král hororu. John Carpenter se rozhodl pojat svou sérii trochu šířeji, a i když zde měl dozor pouze producentský, jeho úmyslem nebylo vytvořit rozsáhlou sérii s Michaelem Myersem, ale sérii, která bude spojena s tím jedním dnem, který se objevuje v názvu filmu. Filmy se měly odehrávat o Halloweenu, ale postavy nemusely být nutně totožné.

 Komu patří ruka?

Když se nad tím člověk tak zamyslí, vlastně je to docela zajímavé – vytvořit horory v rámci jedné série, které budou tematicky propojené, ale nebude zde nějaká ikonická postava. Jenže John Carpenter si trochu naběhl, protože v prvním filmu úžasnou ikonickou postavu vytvořil. A lidé nechtěli jen nějaký film o Halloweenu, lidé chtěli film s Michaelem Myersem. Toho ve snímku „Halloween 3“ není ani trochu.

 Že by dorazili Stouni?

John Carpenter si dovolil svou postavu zabít, a tak chtěl pokračovat v něčem novém. Film se chopil Tommy Lee Wallace, který byl v té době nováčkem a „Halloween 3“ se měl stát jeho prvním filmem. Oprostil se od Myerse, od dalších postav, a zavádí nás do městečka, kde je nedlouho před nejděsivějším svátkem, který se v Americe slaví. V televizi neustále běží reklama o nových maskách a rodiče jsou z ní docela šílení. O to víc, když pak Daniel Challis (Tom Atkins) zjistí, že s nimi něco není v pořádku a že ta reklama není jen příšerně otravná, ale je s ní ještě něco víc.

 Masky jsou výborné.

Tom Atkins byla docela dobrá volna, je charismatický, i když máte někdy problém mu ty jeho kreace věřit. Ale v hercích není až takový problém. Problém je v příběhu, který je jednoduše až moc jiný než první dva filmy, ale co víc, je prostě podivný. Tohle je najednou podivná fantasmagorie, která naprosto odpadá od slasheru žánru a jde vlastně o něco jako satanský horor. Anebo čarodějnický, který je kombinovaný se sci-fi. Některé věci, které se tady dějí, jsou prostě až moc divné na to, aby to fungovalo. O filmu, který se jmenuje „Halloween“, čekáte něco jiného. Problém je i v tom, že něco jiného budete čekat od filmu, který má jako přídomek „Season of the Witch“ (tedy období čarodějnice).

 Jakou emoci to asi chce vyjádřit?

„Halloween 3“ je zklamání, pokud čekáte, že to bude zase něco jako „Halloween“. Prostě není. Má to mnohem blíže k ulítlejším filmům 80. let, někdy si ani nejste jisti, jestli je to celé zamýšleno vážně, či nikoli. Tommy Lee Wallace natočil něco, co nezapadá do série, ale zároveň něco, co ani příliš nenadchne jako samostatný film. Nečekané zvraty jsou spíše k neprospěchu věci, protože se celkem těžko přijímají.

 

Hodnocení: 30 %

Vaše komentáře

Adam Peňáz
Tak tohle je opravdu úpadek, takřka až na dno. Odhlédnu-li od toho že film nemá s předchozími vůbec NIC společného (nezazní jméno ani jedné postavy, místa nebo zmínka jakýchkoli událostí předchozích dílů) faktem pořád zůstává že je to kravina sama o sobě. Béčka i bizarní zápletky mám rád, ale tady bylo všechno tak nudné a nefunkční, že jsem na závěrečné titulky čekal jak na smilování. Jediným pozitivem filmu je, že ho vlastně nemusíte vidět pokud se pouštíte do Halloweenské série, protože s ní ani nesouvisí, a nemůže jí tak přímo zkazit (jako díl šestý a osmý).
Adam Peňáz 28.09.2016 17:12:08 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (vrazi, satan)


Číst komentáře