Hands of the Ripper (1971)

55%
Jack Rozparovač že by měl dceru?

Hands of the Ripper

Velká Británie, 1971, 85 minut

 

Režie: Peter Sasdy

Scénář: Lewis Davidson a Edward Spencer Shew

Hrají:

Eric Porter (Dr. John Pritchard)

Angharad Rees (Anna)

Jane Merrow (Laura)

Keith Bell (Michael Pritchard)

 

Po delší době jsem se dostal ke staršímu kousku, který byl natočen v produkci studia Hammer. Nechávám si je trochu „uzrát“, abych se na ně mohl těšit. „Hands of the Ripper“ je pak název, který zní docela slibně, což ve mně vzbudilo možná až moc velká očekávání, která následně nebyla samotným filmem úplně naplněna. Přesto je to příjemná ukázka staršího hororu v britské produkci.

 Křehká dívka.

Jack the Ripper, nebo Jack Rozparovač, jako ho známe my, je pryč, ale jak to tak vypadá, vraždění rozhodně nepřestalo. Jako kdyby zde byl někdo další, kdo se snaží o to, aby těch žen bylo ve Whitechaple co nejméně. A divák není moc dlouho ponechán na pochybách o tom, kdo je tím dalším vrahem. Ano, i Jack Rozparovač měl ženu, s kterou zplodil dítě. A právě jeho dceruška se potatila.

 Křehká dívka od krve.

„Hands of the Ripper“ je snímek, který klasicky sází na atmosféru konce 19. století, která byla navíc prodchnuta strachem nejen z toho, že zde někdo vraždí, ale také z toho, že se impérium pomalu chýlilo ke konci. Jako kdyby vraždy předznamenávaly celkově úpadek velmoci. A právě v téhle atmosféře se odehrává tenhle relativně komorní horor, jenž si vás dovede svým pojetím získat.

 Parádní záběr.

Kostýmně a historicky je horor standardně dobře zvládnutý a vy si tak můžete plně užít tu temnou atmosféru, která je naštěstí podržena i hereckými výkony, jež nejsou výborné, ale nejsou špatné. Kdyby byl příběh ještě trochu promakanější a spíše byl ve stylu gialla než nutně doslovného britského hororu, byl by to skutečně parádní film. Takhle získává body hlavně za onu atmosféru.

 Všechno bude zase dobré. Anebo ne...

Hammerovský snímek „Hands of the Ripper“ je tak určen hlavně pro milovníky klasického historického britského hororu, protože právě takové fanoušky dovede potěšit. Jinak ale snímek nepřináší tak dobrý příběh, který by dovedl strhnout. Je to mírný nadprůměr, ale z mého pohledu nadprůměr opravdu jen velmi mírný. Horor od Hammeru ale většinou potěší více než většina současných hororů.

 

Hodnocení: 55 %

Hororové filmy (vrazi)


Přidat komentář