Hansel and Gretel (2013)

15%
Jeníček a Mařenka mají stále stejný problém - pro jejich jména si je vybírá zlá čarodějnice, která chce na Jeníčkovi hodovat.

Hansel and Gretel

USA, 2013, 90 minut

 

Režie: Anthony C. Ferrante

Scénář: Jose Prendes

Hrají:

Dee Wallace (Lilith)

Stephanie Greco (Gretel Grimm)

Brent Lydic (Hansel Grimm)

Jasper Cole (John)

 

Však to znáte, jakmile je něco úspěšné, musí se v tom pokračovat. Nebo alespoň pokud je to zajímavé. Snímek Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic otevřel doslova Pandořinu skříňku, protože další autoři zjistili, že je vlastně super udělat hororovou verzi téhle pohádky. No, co si budeme povídat, ona ta pohádka je sama o sobě dost hororová, ale přece jen, každý horor může vypadat trochu jinak.

Že by ze stropu visela piňata?

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic se vydali cestou fantasy hororu plného gore a také humoru. Divák se u snímku bavil a poznal poměrně zajímavou mytologii, která byla místy opravdu dobře rozpracovaná. „Hansel and Gretel“ od Ferranteho je moderním převedením pohádky do gore hávu, který se oprostil od veškerého humoru a zaměřil se spíš na to, že bude děsivý. Nebo tak něco.

Čarodějnice se umí zlobit.

Když se na to člověk zaměří, tak „Hansel and Gretel“ v tomhle provedení je vlastně obyčejný survival v tom nejhorším slova smyslu. Máte skupinu lidí, kteří jsou uvězněni zlou čarodějnicí a snaží se utéct. Aby se film trochu protáhl, tak je tu i jedna scéna, kdy se nadýchají trochu nějaké té látky, která jim zatemní mozek a část děje se tak odehrává jako halucinace. Přitom je to část téměř nejzajímavější, protože následné neustálé pobíhání, vracení se, vběhnutí rovnou do náruče smrti... Všechno to vypadá, jako kdyby se snímek točil v jednom kole, aby dosáhl alespoň na těch 90 minut.

Mařenka to nemá jednoduché.

Příběh je jednoduchý. Hansel a Gretel se dostanou do lesa, protože se Hansel pohádá s rodiči. Tady Hansel upadne do medvědí pasti, ale v pohodě, s tím se dá celkem normálně žít. Naštěstí hned kousek vedle žije Lilith, která mladé pozve domů a pomáhá jim. Hansel úplně zapomene, že má nohu pořádně proseknutou a v klidu si tu posedává, jako kdyby se nechumelilo. V jídle samozřejmě mají něco, co je uspí. Hansel se probudí uvězněný, Gretel ve společnosti Lilith, která z ní chce udělat svou nástupkyni. Protože, obrovské překvapení, Lilith je čarodějnice, co si vykrmuje děti!

Pomůže hodný šerif?

Volba jmen je divná a předpokládám, že se mělo jednat trochu i o vtip, ale nějak to celé není ani trochu odlehčené. Film je tak kostrbatý, že vyznívá vážně a tím hloupě. To, že Lilith hraje Dee Wallace, legenda žánru, kterou si určitě pamatujete ze snímku Cujo, nic moc nezachrání, i když se dáma snaží, o tom žádná. Jenže ten zbytek je strašný. Herci jsou nepříjemní, scénář natahovaný, gore je mizerné a jednoduché. Prostě rychlokvaška, která se ven neměla dostat.

 

Hodnocení: 15 %

Hororové filmy (gore, mučení, survival, vrazi)


Přidat komentář