Happy Birthday (2016)

20%
Tuhle narozeninovou oslavu se snad ani nevyplatí vidět.

Happy Birthday

USA, 2016, 90 minut

 

Režie: Casey Tebo

Scénář: Casey Tebo

Hrají:

Vanessa Lengies (Katie Elizondo)

Tristin Mays (Janie)

Erik Palladino (Texican)

Matthew Willig (El Caballo)

 

Název „Happy Birthday“ je ta obecným, že by se pod něj dalo skrýt v podstatě cokoli. Tvůrci tohoto snímku z roku 2016 si vybrali variantu, která není nijak skvělá, což je docela smutné, protože tohle mohl být celkem drsný horor, kdyby se tvůrci drželi úvodu a nepřesunuli veškeré dění do Mexika, kde to najednou získalo jiný, a to pěkně nudný náboj. Možná budete i zívat.

Že by to byly ještě povedené narozeniny?

Brady (Matt Bush) přijde na své narozeniny ráno za svou přítelkyní domů, klidně si s ní povídá a pak udělá tu obrovskou chybu. Dojde si na záchod. Kdyby nezvedal prkýnko, možná si ani nevšimne vzkazu, který mu tam někdo nechal. Ano, Bradymu byla jeho přítelkyně nevěrná. Brady odejde, očividně má svoje narozeniny celkem zkažené. Jenže pak se sejde s Tommym.

Plakát má dobrý nápad.

Tommy (Riley Lirman) je kamarád za všechny prachy, a tak Bradyho přemluví, že nejlepším lékem na to, co se mu zrovna stalo, je výlet do Mexika, kde si společně pořádně užijí a zapomenou na to, co se Bradymu stalo. Možná to vlastně všechno mělo vést právě k tomu, aby si povyrazili, aby našli společně nový smysl života. Anebo je všechno nakonec ještě trochu jinak.

Steve Tyler se neztratí.

Pointa snímku „Happy Birthday“ mi přišla trapná, v poslední době je to prvek, který jsem viděl ve vícero filmech a už to nějak není ono, hlavně ve chvíli, kdy scénář prostě není dost silný na to, aby takovou pointu utáhnul. A v tomhle případě ji prostě neutáhnul. Chtělo to být drsné a vtipné zároveň, ale nakonec se Caseymu Tebovi povedlo jenom to, že to bylo směšné. A ne v tom dobrém smyslu.

Bondáž k narozeninám? Proč ne.

Snímek „Happy Birthday“ je celkem dobře natočený, Casey Tebo sehnal i Steva Tylera, protože s ním spolupracoval v rámci nějakých videí pro Aerosmith, ale ani tohle nestačí k tomu, aby snímek bavil. Nebaví, je nudný, z hlediska gore se jen tváří, že je krvavý, ale ve skutečnosti ani tohle nevyšlo. Smutná ukázka filmu, který měl rozhodně větší ambice, než jakých dosáhl.

 

Hodnocení: 20 %

 

Hororové filmy (mučení)


Přidat komentář