Haunt: The Real Slender Game

Hra inspirována fenoménem jménem Slender Man svůj vzor v mnohém překonává a rozhodně patří mezi nejlepší hororové hry vůbec. V čem je jiný, v čem naopak stejný a hlavně jak se hraje? To se dozvíte v naší recenzi.

Vytvořeno ParanormalDev a vydáno jako Freeware v roce 2012 – stahujte ZDE

V první řadě musíme říct, že Haunt: The Real Slender Game (jak už se hra nejmenuje a používá se pouze Haunt, nebo Haunted Memories) se více snaží o komplexní zážitek. Nejde jen o to vyhodit hráče kamsi do lesa a nechat ho se bát. Ne, Haunt už si dává hodně záležet i na prezentaci, ať už jde o vylepšenou grafiku, rozmnožení herních prvků, příběh, či volbu obtížnosti a možnost ukládat, byť na předem daných místech. Stále však jde hlavně o poctivou hororovou adventuru.

Někdo tu přece musí být...

Začínáte v Green Parku v Polsku a brzy nacházíte důležitý dokument, který vás uvede do příběhu plného nacistických pokusů. Vaším úkolem je najít 13 zápisků, jak je zvykem, ale vaše cesta bude rozhodně odlišná od toho, co byste čekali. Jedinou jistotou je Slender Man, který vás nahání po všech čertech a je záludnější a nebezpečnější, než kdy dříve.

Aby měli hru šanci dohrát i lidé netrpící masochismem, autoři do ní přidali psací stroj. Když ho najdete, můžete si u něj hru uložit. Pohyb po rozlehlém a velmi temném parku usnadňují turistické mapy a ukazatele, které vás poměrně spolehlivě dovedou tam, kam potřebujete. Tedy pokud vám do cesty nevstoupí sám Slender Man a vy nebudete utíkat bůhvíkam, hlavně rychle a daleko.

Temnota se dá krájet.

Baterka už je pro hry se Slender Manem kultovní předmět, ale zde je doplněna ještě Ultra Vision, která převážně slouží k objevování skrytých nápisů a různých paranormálních úkazů, ale lze ji v nouzi použít i jako slabý, leč spolehlivý zdroj světla.

Kde to jsem? A proč? Někdo mi musí pomoci...

Novinek je ale mnohem více a hra funguje i jako celek. Bavila nás víc, než originál, byť ten byl ve své době opravdovým fenoménem. Výhodou hry je její příběh a to, že je kompletně zdarma, i když přináší velmi kvalitní zpracování a je na ní vidět zatraceně hodně práce.

Chcete-li si zahrát i originál, který je taktéž zdarma, učiňte tak na download portálu Stáhnu.cz, kde najdete kromě původní verze Slender: The Eight Pages i všechny ostatní díly této fantastické hororové série.

Hororové hry (survival, found footage)


Přidat komentář