Pastýřova panenka (2010)

80%
Tahle švýcarská hororová pohádka mě dostala.

Pastýřova panenka

Sennentuntschi

Švýcarsko, 2010, 110 minut

 

Režie: Michael Steiner

Scénář: Stephanie Japp, Michael Sauter a Michael Steiner

Hrají:

Roxane Mesquida (Sennentuntschi)

Nicholas Ofczarek (Sebastian Reusch)

Andrea Zogg (Erwin)

Carlos Leal (Martin)

 

Švýcarský horor? No, to jsem prostě nemohl odolat, když jsem na tenhle snímek celkem náhodou narazil. Přece jen, tohle je země, ze které jsem toho obecně moc neviděl, a tak by takové hororové setkání z Alp mohlo zapůsobit svěže a zajímavě. Co si budeme namlouvat, skutečně jsem měl pocit, že se dívám na hodně zajímavý snímek, který se snaží diváka zaujmout.

 Taková panenka.

Začátek filmu je takový krásný, pohádkový, ale on celý film má zvláštní nádech, což bude dáno nejspíš prostředím a možná i tou němčinou, s kterou jsou spojeni bratři Grimmové. Ale to prostředí dělá hlavní dojem, navíc pak postava dívky, která připomíná karkulku, tenhle dojem ještě podporuje. To nakonec vede k tomu, že dostanete přesně takovou ránu, kterou potřebujete, a to ve chvíli, kdy dívenka objeví cosi tajemného.

 Nevinná panenka.

Ze současnosti se pak přesunujeme do minulosti, asi tak o 40 let dříve, do malého švýcarského městečka, kde se objevuje tajemná dívka, která nemluví. Místní policista se o ni chce starat, ale trochu mu komplikuje život, nemluvě o tom, že se kolem dívky a pastýřů začínají množit různé zvěsti. A pak to vidíme na vlastní oči a rozhodně to není vždy příjemná podívaná.

 Co se bude sekat?

Snímek „Pastýřova panenka“ je příběhem, který postupně graduje v tom, co všechno zde vidíme. Je to film, který zachází do poměrně krvavých krajností, což se k celkové pohádkovosti hodí. Navíc jsou zde postavy, které jsou zajímavé, ale které jsou také hnusné. Opět se ukazuje, že příběh sice může být trochu fantastický, ale tou největší zrůdou je stejně vždycky člověk.

 To si tak jednou vyšla na houby.

Švýcarský horor „Pastýřova panenka“ rozhodně stojí za pozornost a neměl by fanouškům hororu uniknout. Tohle je hodně drsná pohádka o jedné panence, která se ztratila, a všichni, co se s ní pak setkali, by si raději přáli, aby se ani nenašla. Divák ale díky tomu alespoň sleduje hodně intenzívní podívanou, která mu ještě nějakou dobu bude rezonovat v hlavě. Tohle by dobrý film měl zvládnout.

 

Hodnocení: 80 %

Hororové filmy (gore, vrazi, mysteriózní)


Přidat komentář