Hayride 2 (2015)

30%
Pokračování hororu, který nijak moc nevynikal. "Hayride 2" na tom není jinak.

Hayride 2

USA, 2015, 92 minut

 

Režie: Terron R. Parsons

Scénář: Terron R. Parsons

Hrají:

Sherri Eakin (Amanda)

Jeremy Sande (Corey)

Jeremy Ivy (Steven)

Corlandos Scott (Detektiv Loomis)

 

V roce 2013 na svět přišel nepříliš zajímavý, nepříliš nápaditý a nepříliš zapamatovatelný horor „Hayride“. O dva roky později se můžeme těšit z jeho pokračování, které nám tvůrce Terron R. Parsons nabídl, nejspíš v tom duchu, že když už se slasher vytvoří, musí to být série, protože jinak by nemělo vůbec smysl točit první díl, a to bez ohledu na to, jak je první film nezáživný.

 Zatím dobré, nikdo za ní.

Pitchfork byl dopaden, ale je jasné, že v řetězech ho dlouho nikdo neudrží. Zvláště, když se objeví v nemocnici, kde na něj místní pracovnice prostě nebudou stačit. Tuhle skutečnost tvůrci doplňují emotivním příběhem o těhotné sestřičce, ale ani to vás úplně nerozhodí, protože ono je to celé strašně podlézavé, a to včetně hudby, která se vám dere do uší. Je to podbízivé a prvoplánové.

 Oběť, nebo vrah?

A takový je i zbytek děje, který se nesoustředí na nic jiného než na to, že postupně odpadnou téměř všichni, kteří se s vrahem dostanou do kontaktu. Už zde není ani stopa humoru, kterou mohl mít první film, už zde není nic navíc, prostě jen pokračování, které je alespoň filmařsky trochu lepší, což ale nakonec vede k tomu, že je snímek vlastně docela klišovitý a křečovitý. Klasický problém žánru.

 Pomůže alespoň někdo?

Právě trochu lepší kamera, trochu víc peněz, trochu víc schopností jsou na filmu vidět. Nevypadá to až tak amatérsky, ale profesionálněji. Bohužel ani tohle nezachrání skutečnost, že film nenabízí něco, proč by vás měl nadchnout. Je to jen další maskovaný vrah, který se šine jako mašina, aby nakonec skončil pod rukama někoho nepříliš zdatného, ale s tím, že se stejně může kdykoli vrátit, ať už bude důvod jakýkoli.

 Už není sama.

Osobně doufám, že „Hayride 3“ nebude, protože už nebude o co stát. „Hayride 2“ nenabídlo nic, proč by se měl divák chtít na film dívat. Hudba je neskutečně monotónní a v mnohých pasážích mi vadila. Celý film je strašně prvoplánový, jen kostra, na kterou je nabalen tolikrát provařený příběh, že to ani trochu jiní herci a trochu jiný vrah nezachrání. Další film, který stahuje žánr slasher do zapomnění.

 

Hodnocení: 30 %

Hororové filmy (slasher)


Přidat komentář