Pátek třináctého 7 (1988)

60%
Nová krev je vždycky třeba a zdá se, že série ji přece jen trochu dostala.

Pátek třináctého 7

Friday the 13th Part VII: The New Blood

USA, 1988, 88 minut

 

Režie: John Carl Buechler

Scénář: Daryl Haney a Manuel Fidello podle postav Victora Millera

Hrají:

Kevin Spirtas (Nick)

Susan Blu (Amanda Shepard)

Lar Park-Lincoln (Tina Shepard)

Terry Kiser (Dr. Crews)

 

Když si dáte do originálního názvu „New Blood“, tedy nová krev, je to docela závazek a očekává se, že tento závazek bude naplněn. Chce to něco nového, aby se série zase trochu probrala, něco, co jí dá nový náboj, co stále udrží pozornost diváků, aby se od série, která se měla dostat až přes deset dílů, neodvrátili. Něco nového skutečně přišlo, ale jestli je to ku prospěchu věci...

 Trochu si užijeme, ne?

Co nového přidat do série, kde jde o to, že jeden šílenec, který by měl být dávno mrtvý, neustále vraždí? Tak ona se ta odpověď nabízí skoro sama – telekineze. Ano, samozřejmě, že by vás něco podobného nejspíš nenapadlo, ale tvůrci se snaží o to, abyste jim uvěřili, že to je skutečně to nejlepší možné, co se zde mohlo objevit, navíc vytváří i příběh, který ve své naivitě celkem funguje.

 Hlavně se pěkně vystavte...

Tina je mladá žena, která je fixována na svou matku, protože v mládí přišla o svého otce, kterému přála, aby zemřel, a on se před jejíma očima skutečně utopil. Tohle trauma si s sebou nese i do pozdějšího věku a psychiatr, který se jí snaží pomoct, jí poskytuje spíše medvědí službu, protože jeho záměry jsou podivné. Asi pak nepřekvapí, že se dívka se svou matkou a se svým doktorem ocitnou právě na místě, kde pod vodou spočívá Jason a čeká na své vzkříšení.

 Opravdu je to horor?

Ať už se na to jeho vzkříšení budete dívat jako na ujetost, nebo ho prostě vezmete jako příjemný béčkový nápad, zbytek filmu by vás mohl celkem potěšit, protože se jedná o starou dobrou klasiku série „Pátek třináctého“. Vraždí se zde jako na běžícím páse, postavy jsou vám ukradené a snad kousnete i skutečnost, že gore je zde prostě minimum. To je samo o sobě docela škoda, ale s tím moc nenaděláte.

 A tady už je po všem.

„Pátek třináctého 7“ má příběh, což je celkem pozitivní. Řeší se zde vztahy, jsou zde nějaké smysluplné postavy a samozřejmě nechybí ani nezastavitelný vrahoun, který do toho všeho nějakou šílenou logikou zapadá. Nemusí vám to sednout, ale rozhodně je to jeden z těch dílů série, které stojí za zhlédnutí a které vás nemusejí úplně unudit. Jen musíte mít alespoň trochu rádi béčkovou produkci.

 

Hodnocení: 60 %

Vaše komentáře

Adam Peňáz
Mě tenhle díl taky docela sednul. Sice v konečném důsledku, kdyby tam ta telekineze nebyla, až tak moc by se nezměnilo, ale film sám o sobě prostě špatný není (má-li tedy člověk rád ty béčka). Nápady slušné, takže skousnu i tu absenci gore, a celkově film pokračuje v té nejlepší tradici série. Plusový bod taky musím dát za závěr, který patří k těm nejlepším co Pátky nabízí.
Adam Peňáz 28.09.2016 13:00:10 Reagovat Přidat nový komentář
Hororové filmy (slasher, vrazi)


Číst komentáře