Hei tai yang 731 si wang lie che (1994)

10%
Jednotka 731 je stále na čínském území, když už válka skončila. Jak se dostat domů?

Hei tai yang 731 si wang lie che

Hong Kong, 1994, 93 minut

 

Režie: Godfrey Ho

Scénář: Godfrey Ho

Hrají:

Gong Chu                  

Te-Lo Mai

Andrew Yu

 

Skončila válka a jednotka 731, která působila na čínském území, konkrétně v oblasti Pingfang, se musí nějakým způsobem dostat domů. Jak je patrné, třetí film v rámci série „Hei tai yang 731“, respektive „Men Behind the Sun“, navazuje na události prvního filmu, který v podstatě končil s tím, že Japonsko bylo poraženo a je potřeba s jednotkou něco udělat. Je jasné, že cesta nebude jednoduchá.

 Nejdřív je rozstřílejte...

„Hei tai yang 731 si wang lie che“ je klasickým – v tomto smyslu negativně pojatým – pokračováním rozjeté série. Režie se chopil Godfrey Ho, tedy muž, který se proslavil jako béčkový autor, stejně tak muž, který natočil druhý díl této série. Už u druhého dílu bylo vidět, že kvalita není nijak ohromující, ale to, co je prezentováno dílem třetí, je poměrně velký úpadek ve smyslu toho, co série doposud zobrazovala.

 ...pak budeme operovat.

Jak již bylo řečeno, jedná se o útěk jednotky 731 z čínského území zpátky do japonské domoviny. Jednotliví členové jednotky mají dost času na přemýšlení. Někteří jsou zhnusení tím, co v táboře prováděli, jiní to moc neřeší. Jsou zde tací, kteří nedokážou pochopit porážku Japonska, jiní se prostě chtějí vrátit k normálnímu životu. Jako kdyby se Godfrey Ho snažil o to, aby měl film nějakou hloubku, chtěl by i snad znázornit nějakou psychologii, ale na to prostě neměl schopnosti.

 Hodně nehezký obsah nádob.

„Hei tai yang 731 si wang lie che“ je film, který využívá předchozí díly a jejich jednotlivé scény, aby je prezentoval jako zlé sny některých aktérů, opakuje se v tom, co zde vidíme, a nakonec ani nejsme schopni se nějak sblížit s vojáky, protože to jsou prostě postavy, které si soucit nezaslouží. Charaktery nejsou dobře napsané, není zde nikdo, kdo stojí za pozornost, a to je největší problém, protože film by měl být podle všeho na postavách vystavěn. Z exploatačního béčka prostě hlubokomyslný film neuděláte. Respektive Godfrey Ho to nezvládne.

 Ochrana na prvním místě.

„Hei tai yang 731 si wang lie che“ je propad v kvalitě, jakkoli ta doposud nebyla nijak závratně vysoká. Tenhle film si hraje na něco, čím není. Epické dílo, které je ale jen přetvářkou bez nápadu, bez zajímavé psychologie postav, a nakonec i bez gore, které, pokud zde je, tak je to jen opakování z předchozích filmů, a to i v případě nových scén. Jestli jste si oblíbili hrdiny předchozích filmů, asi se na to i podívejte, ale tady se o hrdinech stejně nedá mluvit.

 

Hodnocení: 10 %

Hororové filmy (gore, hnus)


Přidat komentář