Heilstätten (2018)

30%
Found footage z Německa.

Heilstätten

Německo, 2018, 89 minut

 

Režie: Michael David Pate

Scénář: Michael David Pate, Ecki Ziedrich

Hrají:

Nilam Farooq (Betty)

Farina Flebbe (Vanessa)

Sonja Gerhardt (Marnie)

Maxine Kazis (Irina)

 

I Němci dokáží natočit found footage snímek s paranormálními vyšetřovateli. Alespoň to se nám film „Heilstätten“ snaží říct a dělá to poměrně dobře. Tedy to, že zvládnou něco takového natočit. Skutečnost, jestli to bude kvalitní, zajímavé... to už je další problém. U podobných snímků ale musíte počítat s tím, že prostě nepřinesou nic světoborného, a to i přesto, že budou z Německa.

Tak tady budeme natáčet.

Co je to Heilstätten? Kromě toho, že to je název tohoto filmu, je to i místo, kde se děj především odehrává. Konkrétně se jedná o nemocnici a léčebnu, samozřejmě již nějakou dobu uzavřenou, která chátrá jen nedaleko Berlína. To je místo, kam by se měl takový „paranormální vyšetřovatel“ vypravit a rozhodně tam něco natočit, protože by to mohlo zvýšit sledovanost.

Tak tohle musí bolet.

Tentokrát tedy nemáme v hlavní roli vyloženě paranormální vyšetřovatele, ale jednoduše skupinku mladých YouTuberů, kteří chtějí být cool a natočit si tu svoje video, které budou moct streamovat a zajistí si další followery pro svůj channel. Holt každý dělá, co umí, ale tak nějak se dá očekávat, že zrovna tahle skupinka dívek a mladíků má nakročeno k pořádnému průseru.

Tak tohle taky asi bolelo.

Film „Heilstätten“ má jeden obrovský problém. Je to strašně moc ukecané. Na začátku se mluví opravdu dost, ale tak fajn, je to úvod. Který nám má představit postav a to, o co jim jde. Jenže ony toho hodně namluví i v dalších fázích, nemluvě o tom, že to všechno sledujeme na ruční kameru. Bohužel je tohle pro mě prvek, který moje dojmy z hororu automaticky degraduje.

Zapálíme svíčku za zesnulé.

V německém filmu „Heilstätten“ nenajdete nic speciálního, co by podobné filmy americké provenience také nenabídly. Prostě je to jen kopírování toho, co točí Američané, bohužel bez něčeho specifického, co by Německo rozhodně mohlo přinést. A ne, z mého pohledu prostě není jedna dvě zmínky o Hitlerovi dostačující. Škoda, ale v tomhle moc potenciálu nebylo. Ne ve smyslu natočit něco trochu jiného. Celkový dějový vývoj také moc nepomůže.

 

Hodnocení: 30 %

 

Hororové filmy (vrazi, found footage)


Přidat komentář