Hell Baby (2013)

50%
"Hell Baby" je "Rosemary má děťátko", jen trochu jinak s důrazem na humor.

Hell Baby

USA, 2013, 98 minut

 

Režie: Robert Ben Garant a Thomas Lennon

Scénář: Robert Ben Garant a Thomas Lennon

Hrají:

Rob Corddry (Jack)

Leslie Bibb (Vanessa)

Alex Berg (Nussbaum)

Keegan-Michael Key (Fresnel)

 

Dobrá hororová komedie rozhodně neomrzí, ale je problém na tu dobrou natrefit. „Hell Baby“ je rozhodně hororovou komedií, ale označit ji za úplně dobrou komedii, to bych asi nedělal. Na druhou stranu jsou zde momenty, kterým je přece jen možné se zasmát a které vás trochu pobaví. Jenže je to obecně problém současné americké komedie. Tvůrci nejsou schopni vytvořit něco, co by vás skutečně odbouralo. Je zde potenciál, ale je pouze naznačen, než aby byl plně využit.

Jejich život pokračuje krásně...

„Hell Baby“ je parodií na filmy o ďáblovi, který se má narodit. Trochu se jedná o variaci na Rosemary má děťátko, ale s tím, že děj je zasazený na americký jih, což samo o sobě má evokovat tu správnou atmosféru, která je hrdiny a jejich chováním postavena na hlavu, respektive je umocněna až ad absurdum. Někomu tohle může sednout, ale přehnaně hloupé chování postav mi po nějaké době přišlo až neskutečně otravné.

Tak takhle se to jí!

Jack a Vanessa jsou pár, který se přestěhuje do nového domu v podivném sousedství. Ona je těhotná a má opravdu pořádný buben (čeká dvojčata), on se zatím chce postarat o to, aby jejich nové bydlení bylo příjemné. Problém je v tom, že je zde nějaký démon a není jisté, jestli je to v domě, anebo přímo v manželce, která se začíná chovat minimálně divně, spíš hodně divně. V tomhle ohledu se musí uznat, že třeba scéna s doktorem sice není originální, ale rozhodně vtipná.

Chudák doktor...

Některé tváře zde asi poznáte, oba knězi, kteří se zde objevují, jsou navíc scénáristé a režiséři tohoto filmu, kteří mají na svědomí scenáristicky také třeba oba dva díly moderní fantasy „Noc v museu“. Jsou poměrně tvůrčí a snaží se bavit, ne vždy je ale jejich humor ten pravý. Není jasné, jestli se snaží o hrubozrnný, sandlerovský, nebo o chytrý humor, někdy je to skutečně až vtip absurdní. Tohle vytváří nekonzistentnost celého díla, které lavíruje mezi dobrou a hodně špatnou komedií.

Manželčina sestra je přátelská.

„Hell Baby“ je přesně takovým snímkem – jsou zde dobré vtipy, jsou zde vtipy špatné, a to celé na pozadí celkem neoriginálního příběhu, který má být nový právě tím, že je zde v takové míře použit humor. Některé scény vás možná dostanou, ale myslím, že u dalších se budete dost nudit. Postavy ale nejsou zahrány špatně, takový soused F’resnel je postavou skutečně výbornou. Na ten průměr – minimálně – si to rozhodně sáhne.

 

Hodnocení: 50 %

Hororové filmy (satan, komedie)


Přidat komentář