Hellraiser: Vyslanec pekla (2002)

40%
A takhle to dopadne, když se série chopí další nepříliš dobrý tvůrce.

 Hellraiser: Vyslanec pekla

Hellraiser: Hellseeker

Kanada, USA, 2002, 89 minut

 

Režie: Rick Bota

Scénář: Carl V. Dupré a Tim Day podle postav Cliva Barkera

Hrají:

Dean Winters (Trevor)

Ashley Laurence (Kirsty Cotton Gooden)

Doug Bradley (Pinhead / Merchant)

Rachel Hayward (Allison)

 

Pátý díl dokázal navnadit na další dění, a tak jsem pln očekávání sednul k šestému dílu, abych se ujistil, že tahle série ještě má co nabídnout. No, jestli skutečně má co nabídnout, tak si to podle všeho nechává až na další filmy, kterých nás ještě pár čeká. K roku 2015 je jich natočených zatím devět, i když v posledním už není Doug Bradley jako Pinhead, což je stejné jako „Noční můra v Elm Street“ bez Roberta Englunda.

 Začíná to šťastně.

Příběh nám začíná celkem hezky. Dvojice jede na výlet autem a je spokojená. Je jasné, že spokojenost nevydrží moc dlouho, a tak nakonec dojde na očekávanou havárii. Když se řidič, hlavní postava filmu Trevor, probudí, zjistí, že je v nemocnici a že jeho manželka je... no, je pryč. Je nezvěstná a nikdo neví, kam se poděla. Tedy, nikdo neví... policie má podezření, že se nehoda nejspíš nestala tak, jak jim Trevor navykládal.

 To bude masáž! Anebo že by akupunktura?

Ano, Trevor by mohl být tím, kdo ženu zabil a pak ji někam ukryl. Ono je to klidně možné, protože ani Trevor sám si pořádně nic nepamatuje a až postupně zjišťuje, že jeho svět, tak jak si ho pamatoval, už není takový, jaký by měl být. Dějí se mu divné věci, má podivné sny, a to všechno se jen stává důvodem k tomu, aby mohli na scénu nastoupit Cenobité. Vlastně je to jen přehlídka gore scén a snahy trochu vyděsit/zhnusit/šokovat.

 Co tak zvadle?

Rick Bota není schopen snímek režírovat tak, aby diváka skutečně strhnul. Několikrát jsem měl pocit, že je to opravdu jen natahovaná podívaná, která má za cíl pouze dovést diváka k  pointě, která všechno vysvětlí a která by měla být pomyslným vrcholem filmu. Za podobné pointy bych scenáristy nejraději profackoval, protože film je pouze čekáním na něco, co rozhodně nestojí za to.

 Láska na pracovišti...

Film „Hellraiser: Vyslanec pekla“ se jednoduše pokusil o to, aby na konci zamotal divákovi hlavu, jenže tohle je jeden z těch konců, které ve filmu prostě nechcete vidět. Není to scenáristicky povedené a ani režisérsky to není zvládnuté, a tak ani celkem zajímavé charaktery všechno nezachrání. Propad v kvalitě se tak opakuje a Rick Bota s dalšími snímky, které v sérii režíroval, moc velkým příslibem není.

 

Hodnocení: 40 %

Hororové filmy (příšery, mučení, mysteriózní)


Přidat komentář